راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

افزایش معاملات نفت خام

معاملات آتی نفت خام WTI در روز دوشنبه به بالای 88 دلار در هر بشکه افزایش یافت، زیرا معامله گران با ارزیابی چشم انداز عرضه در آستانه نشست اوپک پلاس و در عین حال تأثیر آخرین پیامدهای ناشی از بدتر شدن بحران انرژی اروپا را در حال معامله هستند.

با توجه به تصمیم اوپک پلاس در مورد سطح تولید در ماه اکتبر در اواخر روز دوشنبه، تحلیلگران انتظار تغییر قابل توجهی ندارند، اما هشدار اخیر عربستان سعودی مبنی بر اینکه این گروه می تواند در هر زمانی تولید خود را کاهش دهد، بازارها را در وضعیت مثبت نگه داشت.

این اقدام احتمالی مورد حمایت گسترده سایر تولیدکنندگان اوپک قرار گرفته است و انتظار می رود با افزایش عرضه بالقوه ایران مقابله کند.

در جای دیگر، غول انرژی روسیه گازپروم PJSC روز جمعه اعلام کرد که فعلا نمی تواند جریان گاز طبیعی را از طریق خط لوله کلیدی به آلمان از سر بگیرد، و این امر بحران انرژی منطقه را عمیق تر می کند و ترس از تعویض سوخت بیشتر برای تولید برق را دامن می زند.

در همین حال، قیمت نفت در هفته گذشته نزدیک به 7 درصد کاهش یافت و از اواسط ژوئن حدود 30 درصد کاهش یافت، زیرا نگرانی ها مبنی بر سخت تر شدن شرایط پولی و کند شدن اقتصاد و قرنطینه های ضد ویروس در چین، واردکننده اصلی نفت، به تقاضا آسیب می رساند.