راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

آیا صنعت استخراج بیت کوین سقوط خواهد کرد؟

بسیاری از ماینرهای بیت کوین در شرایط سختی قرار دارند و تعداد کمی از آنها ممکن است سقوط کنند، اما کارشناسان می گویند صنعت استخراج بیت کوین شامل تعادل بین چندین شاخص است.

ماینرها در حال حاضر باید با هزینه های سرمایه ای و عملیاتی، تعمیرات غیرمنتظره، تاخیر در حمل و نقل محصول و مقررات غیرمنتظره مواجه شوند که می تواند از کشوری به کشور دیگر و در مورد ایالات متحده، از ایالت به ایالت دیگر متفاوت باشد.

علاوه بر این، آنها همچنین مجبور بودند با افت شدید بیت کوین از 69000 دلار به 17600 دلار مبارزه کنند.

علیرغم اینکه قیمت بیت کوین 65 درصد نسبت به بالاترین حد خود کاهش یافته است، اجماع عمومی بین ماینرها این است که آرامش خود را حفظ کرده و تنها با روی انباشت کردن ادامه دهند، اما این بدان معنا نیست که بازار هنوز به پایین ترین سطح خود رسیده است.

نیک هنسن، مدیرعامل Luxor، در یک پنل انحصاری استخراج‌کنندگان بیت‌کوین که توسط کوین تلگراف میزبانی شد، گفت: “قطعاً در شرکت‌های سهامی عام یا حداقل در شرکت‌هایی که سهامی عام نیستند کاهش سرمایه وجود خواهد داشت. احتمالاً نزدیک به 4 میلیارد دلار جدید وجود دارد که باید در زمان عرضه آنها هزینه آنها پرداخت شود و این سرمایه دیگر در دسترس نیست.”

هانسن توضیح داد: با توجه به شرایط گفته شده صندوق های هج فاند خیلی سریع نابود می شوند. من فکر می کنم ماینر ها 3 تا 6 ماه طول می کشد تا نابود شوند. بنابراین ما خواهیم دید که چه کسی عملکرد خوبی دارد و چه کسی می تواند از این محیط کم حاشیه جان سالم به در ببرد.

وقتی از ماگدالنا گرونوسکا، مشاور PRTI Inc. در مورد چالش‌ها و انتظارات آینده صنعت استخراج بیت‌کوین سؤال شد، گفت: «یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که در این گذار به اقتصاد کم کربن و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای داشتیم، سرمایه‌گذاری ناکافی در این صنعت بوده است. فناوری و زیرساخت توسط بخش دولتی و خصوصی حمایت نشده است. چیزی که من فکر می کنم در مورد استخراج بیت کوین واقعا شگفت انگیز است این است که واقعاً یک راه کاملاً جدید برای تأمین مالی یا یارانه برای توسعه زیرساخت های مدیریت انرژی ارائه می دهد. و این راهی است که فراتر از مسیرهای سنتی مالیات دهندگان یا نرخ برق است، زیرا این روش مبتنی بر یک سیستم محرک انگیزه های اقتصادی است.
آیا بیت کوین محیط زیست را نابود می کند؟
جو برنت، تحلیلگر Blockware Solutions گفت: از آنجایی که بحث تأثیرات زیست محیطی استخراج بیت کوین و این فرض عمومی مبنی بر اینکه مصرف انرژی بیت کوین تهدیدی برای کره زمین است تغییر کرده است، فکر می‌کنم استخراج بیت‌کوین برای محیط‌زیست نه تنها بد نیست، فکر می‌کنم در هر صورت، انگیزه بیشتری برای تولید انرژی ایجاد می‌کند، قابلیت اطمینان شبکه و انعطاف‌پذیری را بهبود می‌بخشد و فکر می‌کنم احتمالاً در دراز مدت نرخ برق خرده‌فروشی را کاهش می‌دهد.
به گفته برنت، «ماشین بیت کوین یک نعمت برای تولید انرژی ارزان است و این برای همه بشریت خوب است».