راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

تصمیمات سرمایه گذاران ایالات متحده

در ایالات متحده، PMI غیر تولیدی ISM، احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان و داده‌های PPI مورد توجه قرار خواهد گرفت.

سرمایه گذاران همچنین تصمیمات نرخ بهره در استرالیا، کانادا، برزیل و هند و نرخ تورم چین، برزیل، ترکیه، روسیه، فیلیپین، هلند و مکزیک را دنبال خواهند کرد.

در نهایت، سفارشات کارخانه های آلمانی و داده های تجاری از چین، کانادا و ایالات متحده باید اطلاعاتی را در مورد وضعیت تقاضای جهانی ارائه دهند.
با شروع ماه دسامبر، سرمایه گذاران به دنبال سرنخ های بیشتری در مورد سلامت بزرگترین اقتصاد جهان و مسیر نرخ بهره فدرال رزرو خواهند بود.

انتشارهای ردیف اول شامل PMI غیر تولیدی ISM است که انتظار می رود نشان دهد رشد فعالیت بخش خدمات کاهش بیشتری یافته است.

همچنین، داده‌های PPI با پیش بینی این که کاهش کلی در فشارهای تورمی را نشان می‌دهد، مورد توجه قرار خواهند گرفت.

سرمایه گذاران همچنین سفارشات کارخانه، تجارت خارجی و احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان را با تمرکز بر قرائت انتظارات تورمی پنج ساله دنبال خواهند کرد.

سرانجام، فصل درآمد با گزارش‌های AutoZone، Broadcom و Costco Wholesale به پایان می‌رسد.


در سایر نقاط آمریکا، بانک کانادا قرار است هزینه استقراض را 50 واحد پایه افزایش دهد در حالی که بانک مرکزی برزیل احتمالاً نرخ ها را در 13.75 درصد ثابت نگه می دارد.

کانادا همچنین آخرین اطلاعات تراز تجاری و اعتماد تجاری را منتشر خواهد کرد. در برزیل، نرخ تورم و همچنین خرده‌فروشی، اعتماد تجاری و PMI خدمات جهانی و تولید S&P مورد توجه قرار خواهد گرفت. در نهایت، مکزیک داده های تورم و اعتماد تجاری را منتشر خواهد کرد.
در اروپا، انتظار می‌رود داده‌های GDP نهایی سه‌ماهه سوم تأیید کند که اقتصاد منطقه یورو کمترین رشد را در دنباله شش فصل رشد فعلی داشته است.

همچنین، فروش خرده فروشی در سراسر بلوک قرار است در ماه اکتبر بیشترین کاهش را در ده ماه اخیر داشته باشد و سفارشات کارخانه در آلمان برای سومین ماه متوالی کاهش یابد.

در جاهای دیگر، نرخ تورم در روسیه و ترکیه کاهش خواهد یافت. سایر داده‌های قابل پیگیری شامل PMI خدمات جهانی S&P برای اقتصادهای بزرگ از جمله اسپانیا و ایتالیا و تراز تجاری فرانسه و نرخ بیکاری سوئیس است. در بریتانیا، شاخص قیمت مسکن هالیفاکس، در کنار نظارت بر خرده فروشی BRC و PMI های S&P Global در کانون توجه قرار خواهند گرفت.
در استرالیا، نشست دسامبر RBA انتظار می‌رود که برای سومین فصل متوالی افزایش نرخ نقدی را به همراه داشته باشد.

سرمایه گذاران همچنین منتظر داده های رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم هستند که به چهارمین سه ماهه متوالی رشد ثابت و تراز تجاری اکتبر اشاره می کند.

در چین، داده‌های تجاری جدید در ماه نوامبر نشان می‌دهد که هم صادرات و هم واردات برای دومین ماه متوالی کاهش یافته است و نگرانی‌ها از کندی اقتصاد را تشدید می‌کند زیرا مقامات در فکر کاهش قوانین سختگیرانه قرنطینه هستند.

دومین اقتصاد بزرگ جهان نیز آمار CPI و PPI نوامبر خود را منتشر خواهد کرد.

در ژاپن، توجه به حساب جاری اکتبر و نتیجه نهایی تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم خواهد بود.

در هند، انتظار می‌رود که RBI پنجمین افزایش متوالی نرخ بهره را انجام دهد و پیش‌بینی‌ها پس از سه افزایش متوالی 50 واحد پایه، کاهش 35 واحد پایه را انتظار دارند.

در جاهای دیگر، فیلیپین آمار تورم ماه نوامبر و نرخ بیکاری در ماه اکتبر را منتشر خواهد کرد.