راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

معامله‌گران نشانه‌های کاهش عرضه را در مقابل نگرانی‌ها از رکود اقتصادی ارزیابی کردند

قیمت‌های آتی نفت خام WTI در روز جمعه بالای 96 دلار در هر بشکه بود و و آمارها نشان می دهد هفته را پس ازنوسانات زیاد در حوالی همین قیمت به پایان برساند، زیرا معامله‌گران نشانه‌های کاهش عرضه را در مقابل نگرانی‌ها از رکود اقتصادی ارزیابی کردند.
بن ون بوردن، مدیر عامل شل، روز پنجشنبه به تلویزیون بلومبرگ گفت که انتظار افزایشی بودن قیمت نفت بیشتر از آن است که روند نزولی داشته باشد، زیرا تقاضا هنوز به طور کامل بهبود نیافته است و عرضه قطعاً محدود است.
پاتریک پویان، مدیرعامل توتال انرژیز نیز همین دیدگاه را داشت و گفت که تولید نفت نمی‌تواند با تقاضای بهبودیافته سازگاری داشته باشد. اوپک پلاس قرار است در 3 آگوست جلسه داشته باشد، جایی که ایالات متحده امیدوار است عرضه اضافی را اعلام کند، اگرچه تحلیلگران هشدار دادند که کشورهای عضو در حال حاضر برای رسیدن به سهمیه های تولید به دلیل سرمایه گذاری کم در میادین نفتی با مشکل مواجه هستند. در همین حال، اقتصاد ایالات متحده برای دومین سه ماهه متوالی کوچک شد و نگرانی از رکود اقتصادی را در حالی که این کشور با تورم فزاینده و افزایش نرخ بهره دست و پنجه نرم می کند، دامن زد.