راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

آموزش کامل و ساده جفت ارزهای متقاطع در بازار فارکس

به دوران  باستانی بازگردید، در آن زمان اگر فردی میخواست پول خود (ارز خود) را تبدیل کند، در ابتدا ، میبایست پول خود (ارز خود) را به دلار آمریکا تبدیل کند، و تنها در آنصورت ، میتوانست دلارهای خود را به پولِ(ارز) مورد نظر خود تبدیل کند.

متقاطع

آشنایی با جفت ارزهای متقاطع

بعنوان مثال، اگر فردی میخواست پوند انگلستان ِ خود را به یِن ژاپن تبدیل کند؛ در ابتدا میبایست استرلینگ (پوند) را به دلار آمریکا تبدیل کند و سپس این دلارها را به ین تبدیل کند.

با ابداع ارزها (ی متقاطع) ، افراد میتوانند فرآیند تبدیل ارزهایشان به دلار آمریکا را دور بزنند  و آنها را به سادگی  و مستقیما؛ به ارز (پول رایج) مطلوب خود تبدیل کنند. برخی مثالها  از ارزها  شامل GBP/JPY, EUR/JPY, EUR/CHF, EUR/GBP میباشد.

محاسبه نرخهای جفت ارزهای متقاطع

متقاطع

هشدار: این بخش کمی کسل کننده است…….مگر اینکه شما اعداد را دوست داشته باشید. این بخش مشکل نیست اما کمی خشک باشد. خبر خوب این است که دانستن این بخش دیگر؛ واقعا لازم نیست ؛ زیرا بیشتر سیستم عامل‌های کارگزاری ؛ قبلا آن را برای شما آماده کرده اند.

بهر حال، اگر شما از جزو آن  دسته از افرادی هستید که میخواهید بدانید که هر چیزی چطور کار میکند؛ این بخش برای شما مناسب است! و علاوه بر این، همیشه خوب است بدانیم که مسایل چگونه بخوبی کار میکنند؟

در این بخش، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه نرخ خرید [یک کالا، سهام یا ارز] (خرید قیمت) و قیمت فروش) ارزها(ی متقاطع) را محاسبه کنید . 

میتوان گفت که ما میخواهیم قیمت خرید/ فروش را برای GBP/JPY بیابیم. اولین کاری که باید انجام دهیم ، نگاه کردن به قیمت خرید/فروش ِ GBP/USD و USD/JPY میباشد.

چرا این دو جفت؟

به این دلیل که هر دوی آنها ؛ دلار امریکا را بعنوان مخرج مشترک (مورد مشترک) خود دارند.

این 2 جفت، با نام “پایه های ” GBP/JPY شناخته میشوند، زیرا  آنها جفت ارزهایی هستند که دلار ایالات متحده در ارتباط با آنها میباشند.

اجازه دهید بگوییم  که ما قیمتهای [نرخهای ] خرید و فروش زیر را یافته ایم:

GBP/USD: 1.5630 ( نرخ خرید) / 1.5635 (نرخ فروش)

USD/JPY: 89.38 ( نرخ خرید)/ 89.43 (نرخ فروش)

برای محاسبه قیمت خرید برای GBP/JPY ، شما بسادگی قیمتهای خرید ، برای GBP/USD و USD/JPY را ضرب کنید.

اگر شما 139.70 را بدست اوردید، آفرین! ماشین حساب شما به درستی کار میکند!

برای  بدست آوردن ِ  قیمت فروش برای GBP/JPY، فقط قیمتهای فروش برای GBP/USD و  USD/JPY  را ضرب کنید و  ما 139.82 را بدست اوردیم.  درک درست از جفت ارزهای متقاطع به شما کمک می کند تا در طولانی مدت به سود قابل توجهی برسید