راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

اولین معامله کریپتویی جمهوری اسلامی

ایران معامله 10 میلیون دلاری که توسط کریپتو صورت گرفته است انجام داده و تا پایان سپتامبر استفاده گسترده ای از کریپتو را در برنامه خود دارد.
تحریم‌های اقتصادی طولانی‌مدت علیه دولت اسلامی ایران، این کشور را مجبور کرده است تا رمزارز را به عنوان وسیله مبادله برای معاملات تجاری بین‌المللی استفاده کند.
به گفته یک مقام ارشد بازرگانی دولتی، ایران که با چندین دهه تحریم اقتصادی دست و پنجه نرم می کند، اولین سفارش واردات بین المللی خود را با استفاده از ارز دیجیتال به ارزش 10 میلیون دلار انجام داده است.
این خبر مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی اولین سفارش واردات خود را با استفاده از رمزارز انجام داد، توسط علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در پستی توییتری در تاریخ 9 اوت به اشتراک گذاشته شد.
در حالی که این مقام رسمی جزئیاتی در مورد ارز دیجیتال استفاده شده یا کالاهای وارداتی مربوطه فاش نکرد، پیمان پاک گفت که این سفارش 10 میلیون دلاری نشان دهنده اولین معامله از بین بسیاری از معاملات بین المللی است که با ارزهای دیجیتال تسویه می شود و برنامه هایی برای افزایش آن در ماه آینده وجود دارد.
یادداشت علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران:
“تا پایان ماه سپتامبر، استفاده از ارزهای دیجیتال و قراردادهای هوشمند به طور گسترده در تجارت خارجی با کشورهای هدف مورد استفاده قرار خواهد گرفت.”