راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

استفاده از تفاوت نرخ بهره ‌در معامله در بازار فارکس

با فروش ارزهای کشورهایی که دارای نرخ بهره کمتری  نسبت به ارزهای کشورهایی که دارای نرخهای بهره بالاتری هستند، شما میتوانید از تفاوت نرخ بهره ( که بعنوان تجارت انتقالی نیز نامیده میشود) و افزایش قیمت یک ارز در مقابل یک ارز ، سهام یا کالای دیگر ، سود ببرید.

این همانند این است که قادر به گرفتن یک نوعی کیک فنجانی   با طعم دهنده در بالای آن باشید! این کیک با شما حرف میزند!  تصور کنید که تا چه حد میتواند خوشمزه باشد!!

تاثیر ارزهای متقاطع در استراتژی تفاوت نرخ بهره

نرخ بهره

ارزهای متقاطع ، جفت ارزهای زیادی را ارائه میدهند که دارای تفاوت در نرخ بهره‌ی بالایی هستند و برای این نوع از معاملات، خیلی مهم هستند.

نرخ بهره

بعنوان مثال، به روند خوبِ صعودی بر روی AUD/JPY نگاه کنید. اگر شما دارای پوزیشن لانگ (خرید) در روی این جفت ارز باشید، سود زیادی خواهید کرد.

در بالای آن، تفاوت نرخ بهره بین AUD و JPY خیلی زیاد بود. از سال 2002 تا 2007، بانک مرکزی استرالیا نرخ سودها را تا 6.25% افزایش داده است، درحالیکه BOJ نرخها را در 0% حفظ کرده است.

این بدین معناست که شما سود خود را هم از پوزیشن Long و هم از نرخ تفاوت بهره  در آن معامله برده‌اید !

اکنون، گاوهای شیرده زیادی در آنجا وجود خواهند داشت!

نرخ بهره

بعد ها در دانشگاه ( اگر مغز شما با این همه دانش در مورد  فارکس منفجر نشده باشد) ، ما به شما مسایل بیشتری را درباره تجارت انتقالی ، خواهیم آموخت.

ما به شما آندسته از مسایل را که کاربردی هستند و نیز آنهایی که کاربردی نیستند را خواهیم آموخت.  ما حتی به شما در مورد ریسک گریزی نیز مطالبی را خواهیم آموخت. اما اینها برای درسهای بعدی است.