راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

کاهش معاملات نفت خام

معاملات آتی نفت خام WTI در روز پنجشنبه به 91 دلار در هر بشکه کاهش یافت، زیرا داده های رسمی نشان داد که با افزایش تولید داخلی، ذخایر نفت خام آمریکا بسیار بیشتر از حد انتظار افزایش یافته است، همچنین جریان نفت خام در یک خط لوله کلیدی در منطقه اروپا عادی شده است.

داده های EIA نشان داد که ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته 5.5 میلیون بشکه افزایش یافت که بسیار بیشتر از افزایش 73000 بشکه ای مورد انتظار تحلیلگران بود، در حالی که تقاضای بنزین ایالات متحده در چهار هفته گذشته نسبت به سال گذشته 6 درصد کاهش داشت.

جریان در خط لوله (Druzhba) روسیه به اروپا نیز در اوایل این هفته با حل اختلاف پرداخت از سر گرفته شد و نگرانی های عرضه را کاهش داد.

در همین حال، آژانس بین‌المللی انرژی و اوپک قرار است دورنمای ماهانه بازار خود را اواخر امروز منتشر کنند و انتظار می‌رود تولیدکنندگان بزرگ مواضع محتاطانه خود را در افزایش عرضه به دلیل اختلالات مختلف عرضه و تضعیف تقاضا حفظ کنند.

قیمت نفت تا کنون در این هفته حدود 3 درصد افزایش یافته است، اما پس از اینکه تمام افزایش قیمت ها از زمان حمله روسیه به اوکراین از دست رفت، نزدیک به پایین ترین سطح شش ماهه خود باقی مانده است.