راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

اشاره به توقف افزایش شدید نرخ بهره، دری را به روی بازارهای نوظهور آسیا باز می کند

در حالی که ایالات متحده با شدیدترین افزایش نرخ بهره در یک نسل پیش می‌رود، سرمایه‌گذاران به‌طور غیرعادی آماده خرید در بازارهای نوظهور آسیا هستند.
در حالی که هیچ افزایشی در جریان نباشد، ثابت ماندن بازارهای ارز، بدهی و سهام نشان می دهد که سرمایه گذاران ممکن است از عجله برای خروج سرمایه دست برداشته باشند.
ارزهای نزولی مانند وون کره جنوبی و رینگیت مالزی در روز پنجشنبه افزایش یافتند و بازارهای سهام و اوراق قرضه در سئول، کوالالامپور، جاکارتا و مانیل واکنش مثبتی به افزایش نرخ اخیر فدرال رزرو نشان دادند.
فدرال رزرو که انتظارات بازار را با افزایش 75 واحد پایه یک شبه برآورده کرد، اکنون در دو جلسه، نرخ بهره را در مجموع 150 واحد افزایش داده است.
اما رئیس جروم پاول به کاهش هزینه ها و تولید اشاره کرد و پیش بینی افزایش اندک برای نرخ بهره را داشت. معامله گران این اظهارات را به عنوان تاییدی بر نزدیک شدن به اوج نرخ بهره در ایالات متحده و همراه با آن، برای دلار در نظر گرفته اند.
Masafumi Yamamoto، استراتژیست ارشد ارز در Mizuho Securities در توکیو، گفت: «این روزها ارزهای بازارهای نوظهور، به ویژه ارزهای آسیایی، – از دیدگاه من – بیش از حد فروخته شده اند. با نگاهی به رشد بازار سهام ایالات متحده و اظهارات پاول در مورد انتظارات کمتر برای افزایش نرخ بهره، این امر از ارزهای آسیایی و سایر ارزهای بازارهای نوظهور حمایت می کند