راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

پنج موردی که در هفته پیش رو باید مورد توجه قرار داد

با توجه به اینکه فدرال رزرو قاطعانه متعهد به افزایش نرخ های بهره برای مهار تورم است، حتی اگر این تصمیم به قیمت کاهش رشد اقتصادی تمام شود.

سرمایه گذاران برای ارزیابی قدرت در بازار کار به گزارش مشاغل روز جمعه اوت تمرکز خواهند کرد.

سرمایه گذاران بازار سهام ایالات متحده پس از فروش شدید روز جمعه که تمام سودهای نسبتا صعودی ماه اوت را از بین برد، به تغییر موقعیت معاملاتی خود ادامه خواهند داد.

در حالی منطقه یورو قرار است داده های تورمی را که از نزدیک تحت نظر است منتشر کند که مقامات بانک مرکزی اروپا در ماه آینده ادعای افزایش چشمگیر نرخ بهره را مطرح می کنند.

در همین حال، انتظار می‌رود داده‌های PMI چین به ضعف مداوم در اقتصاد شماره دو جهان اشاره کند.

در این خبر مواردی است که برای شروع هفته خود باید بدانید:

حقوق و دستمزد غیرکشاورزی:
گزارش نهایی اشتغال قبل از نشست 20 تا 21 سپتامبر فدرال رزرو توسط معامله گران بازار به شدت بررسی و پیش بینی خواهد شد که تلاش می کنند بفهمند آیا بانک مرکزی می تواند بدون ایجاد رکود اقتصادی تورم را مهار کند

با افزایش شدید نرخ بهره توسط فدرال رزرو، که بر تقاضای مصرف کننده و بازار مسکن تاثیر گذاشته، خطر رکود افزایش یافته است.

بانک مرکزی ایالات متحده از مارس نرخ بهره خود را 225 واحد افزایش داده است.

در حالی که برخی از بخش های اقتصاد در حال سرد شدن و رکود هستند، بازار کار تاکنون قوی باقی مانده است.

در ماه جولای، اقتصاد 528000 شغل ایجاد کرد که بیشترین افزایش از فوریه تاکنون است.

اقتصاددانان انتظار دارند که اقتصاد در ماه اوت 285000 شغل ایجاد کند.

انتظار می رود نرخ بیکاری در پایین ترین سطح پنج دهه اخیر یعنی 3.5 درصد ثابت بماند، در حالی که پیش بینی می شود میانگین درآمد ساعتی به شدت افزایش یابد.

داده های دیگر:
پیش از انتشار آمار مشاغل روز جمعه، ایالات متحده قرار است گزارشی را در مورد فرصت های شغلی JOLTs برای ماه ژوئیه در روز سه شنبه منتشر کند، در حالی که اقتصاددانان انتظار دارند فرصت های شغلی بالا باقی بماند و هنوز به تقاضا در بازار کار اشاره کند.

گزارش تازه اصلاح شده حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ADP که استخدام بخش خصوصی را پوشش می‌دهد، روز چهارشنبه منتشر می‌شود و شامل داده‌های جدیدی هم در مورد اشتغال و هم رشد دستمزد خواهد بود. این آمار روز پنجشنبه با ارقام هفتگی مطالبات اولیه بیکاری همراه خواهد شد. تقویم اقتصادی همچنین دارای شاخص PMI ماه اوت و همچنین به‌روزرسانی اعتماد مصرف‌کننده است.
نوسانات بازار سهام:

وال استریت روز جمعه با کاهش بیش از 3 درصدی هر سه شاخص به پایان رسید، زیرا سرمایه گذاران سخنرانی جرومی پاول ، رئیس فدرال رزرو، در نشست جکسون هول را ارزیابی کردند. S&P 500 پس از سقوط در نیمه اول سال در بازار نزولی قرار داشت، زیرا سرمایه گذاران با افزایش نرخ بهره فدرال رزرو دست و نچه نرم می کردند، اما این شاخص از ژوئن بهبود یافت و نیمی از زیان سال را جبران کرد. این بازگشت با ترکیبی از درآمدهای قوی شرکت ها و خوش بینی نسبت به اینکه تورم ممکن است به اوج خود رسیده باشد، تقویت شده است که به فدرال رزرو اجازه می دهد تا افزایش نرخ بهره را آرام کند. اما با توجه به امید به چرخش فدرال رزرو در حال حاضر، بازارها ممکن است در ماه سپتامبر با یک حرکت پر از دست انداز مواجه شوند.

CPI منطقه یورو:

منطقه یورو قرار است روز چهارشنبه ارقام CPI را برای ماه اوت منتشر کند و انتظار می‌رود تورم سالانه از 8.9 درصد در جولای به 9.0 درصد افزایش یابد که بسیار بالاتر از هدف 2 درصدی بانک مرکزی اروپا است. این داده‌ها احتمالاً به فشار بر بانک مرکزی اروپا برای افزایش شدید نرخ‌ها در نشست آتی سپتامبر خود حتی در بحبوحه افزایش خطر رکود می‌افزاید. بانک مرکزی اروپا در ماه جولای نرخ بهره را 0.5 درصد افزایش داد و انتظار می‌رود که افزایش مشابه یا بیشتر در ماه آینده رخ دهد، تا حدی به دلیل افزایش شدید تورم و تا حدودی به این دلیل که فدرال رزرو نیز افزایش‌های بزرگی را ارائه می‌کند. ایزابل اشنابل، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، رئیس بانک مرکزی فرانسه و رئیس بانک مرکزی لتونی، در سخنرانی روز شنبه در جکسون هول، همگی در مورد اقدامات سیاستی قاطع یا قابل توجهی برای مقابله با تورم بسیار بالا بحث کردند.

PMI چین:
چین پس از انقباض غیرمنتظره در فعالیت های تجاری در ماه ژوئیه که ناشی از قرنطینه تحت سیاست های سختگیرانه صفر کووید در چین بود، قرار است داده های رسمی PMI ماه اوت را در روز چهارشنبه منتشر کند. PMI بخش خصوصی قرار است روز بعد منتشر شود و همچنین در معرض خطر سقوط به منطقه انقباض است. این تنها چالشی نیست که اقتصاد چین با آن مواجه است, بحران مستمر املاک در چین از قبل به اعتماد مصرف‌کننده و کسب‌وکار ضربه زده است در حالی که انتظار می‌رود موج گرما بی‌سابقه بخش کشاورزی را تحت تاثیر قرار دهد. بانک مرکزی چین در هفته‌های اخیر نرخ وام‌دهی را برای کمک به تقویت رشد کاهش داده است و دولت هفته گذشته اقداماتی را برای تقویت بازار کار اعلام کرد.