راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

بازار در هفته پیش رو

Financial business man standing with binoculars looking for opportunities in front of rising chart. Vector illustration.

در ایالات متحده، مهم ترین خبرهای اقتصادی شامل خرده فروشی، قیمت تولید کننده و داده های مسکن است. سرمایه‌گذاران همچنین گزارش‌های درآمدی از خرده‌فروشان بزرگ و وضعیت بازار کریپتو پس از اعلام ورشکستگی یکی از بزرگترین صرافی‌های FTX را زیر نظر خواهند داشت.

در جاهای دیگر، نرخ تورم ژاپن، هند، بریتانیا و کانادا در کانون توجه خواهد بود.

بیانیه بودجه پاییز از انگلستان همچنین، جالب استZew Economic Sentiment.

برای آلمان، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه سوم ژاپن، و تولید صنعتی، خرده‌فروشی و داده‌های سرمایه‌گذاری ثابت از چین را دنبال کنیم.


پس از اینکه نرخ تورم کمتر از حد انتظار ایالات متحده باعث شد که سرمایه گذاران پیش بینی کنند که فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهد، سرمایه گذاران به دنبال نشانه های بیشتری برای کاهش فشارهای تورمی خواهند بود.

به این ترتیب، شاخص قیمت تولید کننده، قیمت صادرات و واردات و خرده فروشی در کانون توجه قرار خواهد گرفت.

به نظر می‌رسد که PPI 0.5 درصد نسبت به ماه قبل افزایش ‌یابد، و در نتیجه نرخ تورم سالانه از 8.5 درصد به 8.3 درصد کاهش ‌یابد، در حالی که انتظار می‌رود فروش خرده‌فروشی 0.9 درصد افزایش ماهانه داشته باشد، که نشان می‌دهد مصرف‌کنندگان با وجود بالاتر بودن همچنان هزینه می‌کنند.

قیمت. در همین حال، مجوزهای ساختمانی ایالات متحده، شروع مسکن و فروش خانه های موجود سرنخ های بیشتری در مورد تأثیر افزایش نرخ ها بر فعالیت های اقتصادی ارائه می دهند.

علاوه بر این، مجموعه ای از نتایج درآمد، به ویژه نتایج حاصل از خرده فروشان بزرگ، از جمله Home Depot، Walmart و Target، به سرمایه گذاران کمک می کند تا سلامت بزرگترین اقتصاد جهان را بسنجند. در جاهای دیگر آمریکا، کانادا داده های شروع تورم و مسکن را منتشر خواهد کرد.
در بریتانیا، همه نگاه‌ها به بودجه پاییزی جرمی هانت، صدراعظم جدید بریتانیا معطوف می‌شود که احتمالاً به کاهش شدید هزینه‌ها و افزایش مالیات‌ها برای پر کردن حفره مالی 50 میلیارد پوندی در امور مالی عمومی بریتانیا اشاره دارد.

جدا از بیانیه بودجه، تقویم اقتصادی بریتانیا مملو از داده های مهمی است، از جمله گزارش های کلیدی در مورد تورم، بیکاری و خرده فروشی. انتظار می‌رود داده‌های قیمت مصرف‌کننده بریتانیا در ماه اکتبر نشان دهد که با وجود یارانه‌های پرهزینه برای محدود کردن این افزایش، نرخ تورم سالانه به بالاترین حد 40 سال اخیر 10.6 درصد از 10.1 درصد در سپتامبر افزایش یافته است.


در سایر نقاط اروپا، سرمایه گذاران به شاخص احساسات اقتصادی آلمان Zew و داده های اولیه تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم برای چندین کشور از جمله هلند، لهستان و روسیه توجه خواهند کرد.

همچنین، یورواستات برآورد نهایی تولید ناخالص داخلی و نرخ تورم سه ماهه سوم برای منطقه یورو و همچنین تراز تجاری، تولید صنعتی و ساخت و ساز را منتشر خواهد کرد. و قیمت عمده فروشی.


در آسیا، ژاپن با ارقام اولیه تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم و پس از آن نرخ تورم و تراز تجاری در ماه اکتبر در صدر قرار دارد.

انتظار می‌رود اقتصاد ژاپن در سه‌ماهه سوم رشد 0.3 درصدی داشته باشد و سه چهارم متوالی رشد را افزایش دهد.

در این میان، چین اطلاعات تولید صنعتی، خرده فروشی، رشد قیمت مسکن و سرمایه گذاری ثابت را برای ماه اکتبر منتشر خواهد کرد.

در هند، انتظار می‌رود که چاپ تورم اکتبر نشان دهد که رشد قیمت خرده‌فروشی کند شده و به بالاتر از هدف RBI 6% نزدیک‌تر شده است، در حالی که وزارت بازرگانی داده‌های تجاری تازه‌ای را منتشر خواهد کرد.

در جاهای دیگر، سرمایه گذاران منتظر تصمیمات مربوط به نرخ بهره توسط مقامات پولی اندونزی و فیلیپین هستند.

در استرالیا، دقایقی پس جلسه نوامبر RBA می تواند بینش بیشتری در مورد روند سیاست پولی پس از اینکه بانک مرکزی افزایش نرخ 25 واحدی را کمتر از حد انتظار داشت، ارائه دهد.

سایر انتشارات کلیدی شامل داده های نیروی کار برای ماه اکتبر و داده های دستمزد برای سه ماهه سوم است.