راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

ژاپن اولین دستگاه خودپرداز رمزنگاری خود را بازمی گرداند

شرکت صرافی محلی گایا قصد دارد دستگاه‌های خودپرداز رمزنگاری را در توکیو و اوزاکا راه‌اندازی کند و برنامه‌ برای 130 مورد دیگر از این دستگاه ها طی سه سال آینده ترسیم کرده است.
دستگاه‌های خودپرداز رمزنگاری – یا طبق اصطلاحات محلی BTMs – پس از یک وقفه طولانی چهار ساله به ژاپن بازگشتند.
شرکت صرافی محلی Gaia Co., Ltd روز سه شنبه اعلام کرد که به زودی BTM هایی را که از بیت کوین (BTC)، اتر (ETH)، بیت کوین کش (BCH) و لایت کوین (LTC) پشتیبانی می کنند، عرضه خواهد کرد.
علیرغم اینکه دستگاه های خودپرداز بیت کوین در اوایل سال 2014 در توکیو شروع به کار کردند، این کشور پس از هک شدن صرافی محلی کوین چک به مبلغ 530 میلیون دلار و به زانو درآوردن آنها هیچ دستگاه خودپرداز دارایی دیجیتال فعالی را از زمستان سال 2018 مشاهده نکرده است.
در ابتدا، BTM ها در نقاط مختلف توکیو و اوزاکا نصب خواهند شد، اما این شرکت برنامه هایی را برای راه اندازی 50 دستگاه BTM در سراسر کشور در 12 ماه آینده مشخص کرده است. این شرکت اعلام کرد امیدوار است ظرف سه سال آینده تعداد دستگاه های نصب شده را به 130 BTM افزایش دهد.
BTMs به کاربران اجازه می دهد حداکثر 747 دلار یا 100000 ین ژاپن در هر تراکنش برداشت کنند و سقف برداشت حداکثر 2243 دلار یا 300000 ین در روز باشد.

برداشت محدود بخشی از اقدامات انطباق با مبارزه با پولشویی (AML) است.