راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

فاندامنتال روزانه دوشنبه 13 ژوئن:

فاندامنتال روزانه

در فاندامنتال روزانه دوشنبه 13 ژوئن بازارها در ابتدای هفته ریسک گریز هستند و دلار از جریان های امن استفاده می کند. شاخص دلار آمریکا برای چهارمین روز متوالی افزایش یافت و به بالاترین حد چند سال گذشته که در 13 مه ثبت کرد بسته شد. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در سطح 3.2 درصد باقی می ماند و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده 1.5 تا 2.5 درصد کاهش می یابد. تقویم اقتصادی هیچ گونه رویداد با تاثیر گذاری بالایی ندارد و احتمالاً سنتیمنت منفی بازار ادامه دار خواهد بود.

 در روز جمعه، داده های ایالات متحده نشان داد که شاخص بهای مصرف کننده (CPI) به بالاترین سطح چند دهه اخیر یعنی 8.6 درصد در ماه مه بر مبنای سالانه جهش کرد. این رقم از انتظار بازار که 8.3 درصد بود فراتر رفت و باعث شد سرمایه گذاران به دنبال دارایی های امن بروند. شاخص S&P 500 نزدیک به 3 درصد کاهش یافت و هفته قبل در 3900 بسته شد. در آخر هفته، فایننشال تایمز گزارش داد که 70 درصد از کارشناسان نظرسنجی معتقدند که اقتصاد ایالات متحده در سال آینده وارد رکود خواهد شد.

جفت ارز EUR/USD :

 یورو/دلار آمریکا در میان افزایش تقاضا دلار در ابتدا روز شروع به کاهش کرد. این جفت ارز آخرین بار با کاهش 0.3 درصد در حدود 1.0485 معامله می‌شود.

جفت ارز GBP/USD:

در روز دوشنبه به پایین ترین سطح خود از 16 مه به زیر سطح 1.2250 رسید. داده های منتشر شده توسط دفتر آمار ملی بریتانیا نشان می دهد که اقتصاد بریتانیا در ماه آوریل 0.3 درصد به صورت ماهانه کاهش یافته است، در حالی که انتظار بازار برای رشد 0.2 درصد بود. سایر داده‌های بریتانیا نشان داد که تولیدات بخش تولیدی و صنعتی به ترتیب 1% و 0.6% در همین دوره کاهش یافته‌اند.

جفت ارز USD/JPY:

به بالاترین سطح خود در بیش از 20 سال گذشته یعنی بالای 135.00 رسید. ماتسونو، دبیر ارشد کابینه ژاپن، گفت که آنها آماده هستند در صورت لزوم اقدامات مناسبی را در مورد تحرکات مبادله ارز انجام دهند و باعث اصلاح نزولی در این جفت شوند. به طور مشابه، هاروهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی ژاپن اذعان کرد که افت شدید اخیر در مبادله ین نامطلوب بوده و برای اقتصاد خوب نیست. جفت ارز USD/JPY با مقداری افزایش در 134.75 معامله شد.

XAU/USD:

 قیمت طلا در اواخر روز جمعه به دلیل نگرانی از تورم به شدت افزایش یافت و هفته را در 1870 دلار به پایان رساند. در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا در محدوده مثبت باقی می ماند، XAU/USD در روز دوشنبه به سمت 1860 دلار کاهش می یابد.