راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

فاندامنتال روزانه چهارشنبه 15 ژوئن:

فاندامنتال روزانه

در فاندامنتال روزانه چهارشنبه 15 اخبار مربوط به برگزاری جلسه شورا توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) برای بحث در مورد شرایط فعلی بازار، یعنی شکست اوراق قرضه، باعث افزایش ارزش یورو در اوایل روز چهارشنبه شد. پیش از تصمیم کلیدی فدرال رزرو آمریکا برای نرخ بهره، شاخص دلار آمریکا اواخر روز سه شنبه از بالاترین سطح چند دهه گذشته خود در 105.65 فاصله گرفت. داده‌های تولید صنعتی در تقویم اقتصادی اروپا منتشر می‌شود و کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، قرار است در ساعت 20:50 سخنرانی کند. ایالات متحده اطلاعات خرده فروشی ماه می را نیز منتشر خواهد کرد.

 ایزابل اشنابل، عضو شورای حاکم بانک مرکزی اروپا، هنگام سخنرانی در روز سه‌شنبه گفت که سیاست پولی می‌تواند و باید به قیمت‌گذاری بی‌نظم حق پاسخ دهد. اشنابل افزود: “ما به شرایط اضطراری جدید با ابزارهای موجود واکنش نشان خواهیم داد.” و خاطرنشان کرد که آنها تحولات فعلی بازار را از نزدیک زیر نظر دارند.

 انتظارات بازار به افزایش 50 واحدی (bps) نرخ بهره فدرال رزرو در اواخر روز اشاره دارد. با این حال، گزارش‌های اوایل این هفته، زمینه را برای افزایش 75 واحدی فراهم کرد و FedWatch گروه CME نشان می‌دهد که بازارها در حال حاضر با احتمال 90 درصد پیش‌بینی‌ می‌کنند که فدرال رزرو نرخ بهره را در مجموع 1.5 درصد در دو جلسه بعدی افزایش دهد.

 در اوایل روز، داده‌های چین نشان داد که تولید صنعتی در ماه می 0.7 درصد به صورت سالانه افزایش یافته است، در حالی که انتظار بازار برای کاهش 0.7 درصدی بود. علاوه بر این، خرده‌فروشی در همان دوره 6.7 درصد کاهش یافت، اما این رقم بهتر از برآورد تحلیلگران یعنی کاهش 7.1 درصدی بود.

جفت ارز EUR/USD:

 با واکنش فوری به اخبار بانک مرکزی اروپا در روز چهارشنبه، EUR/USD به شدت به سمت سطح 1.0500 افزایش یافت. بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ایتالیا در صبح امروز بیش از 8 درصد کاهش یافت و معاملات آتی یورواستاکسکس در محدوده مثبت معامله شد.

جفت ارز GBP/USD:

  در بالای سطح 1.2000 معامله می‌شود. EUR/GBP به بالاترین سطح خود از اواخر آوریل یعنی بالای 0.8700 رسیده است. بی بی سی روز سه شنبه گزارش داد که اتحادیه اروپا در حال آماده شدن برای اقدام قانونی علیه بریتانیا به دلیل تغییرات ایجاد شده در اقدامات پس از برگزیت است.

جفت ارز USD/JPY:

  در روز چهارشنبه به زیر سطح 135.00 رسید. هیروکازو ماتسونو، دبیر ارشد کابینه ژاپن، روز چهارشنبه تکرار کرد که مقامات در صورت لزوم اقدامات مناسبی را در مورد بازار فارکس انجام خواهند داد.

xau/usd:

 طلا از کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در اوایل روز چهارشنبه استفاده می کند و پس از کاهش دو روزه نزدیک به 1820 دلار معامله می شود.