راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

فاندامنتال روزانه سه شنبه 7 ژوئن:

فاندامنتال روزانه

فاندامنتال روزانه سه شنبه 7ژوئن با افزایش بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به بالای 3 درصد در روز دوشنبه، دلار آمریکا در آغاز هفته در برابر رقبای خود تقویت شد. شاخص دلار آمریکا در اوایل روز سه‌شنبه افزایش خود را افزایش داد و به بالاترین سطح خود در دو هفته گذشته رسید. داده‌های تراز تجاری کالاهای آوریل و تغییر اعتبار مصرف‌کننده در تقویم اقتصادی ایالات متحده ارائه خواهد شد.

 معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در اوایل روز بین 0.5 تا 0.8 درصد کاهش یافت که نشان دهنده جو بازار ریسک گریز است.

 در ساعات معاملاتی آسیایی در روز سه شنبه، بانک مرکزی استرالیا (RBA) اعلام کرد که پس از جلسه سیاست گذاری خود، نرخ بهره خود را %0.5 افزایش داد و به 0.85 درصد رساند. فیلیپ لو، رئیس بانک مرکزی استرالیا در اظهار نظر در مورد تصمیم سیاستی، خاطرنشان کرد که تورم در استرالیا به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. لو افزود: “هیئت مدیره انتظار دارد گام های بیشتری در روند عادی سازی شرایط پولی استرالیا در ماه های آینده بردارد.”

 اگرچه AUD/USD با واکنش اولیه به افزایش نرخ بالاتر از حد انتظار به بالاترین سطح روزانه 0.7243 رسید، بخش بزرگی از رشد روزانه حذف شد و در اوایل صبح به منطقه 0.7200 بازگشت.

 جفت ارز GBP/USD:

روز دوشنبه توانست در محدوده مثبت بسته شود اما روز سه شنبه مجدد تحت فشار نزولی قرار گرفت. این جفت ارز در پایین ترین سطح خود از 19 مه زیر 1.2500 معامله می‌شود. بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا از رای عدم اعتماد روز دوشنبه جان سالم به در برد اما 148 نماینده به او رای منفی دادند.

جفت ارز EUR/USD:

 جفت ارز یورو/دلار آمریکا در کانال باریک زیر 1.0700 در روز سه شنبه پس از ثبت کاهش اندک در روز دوشنبه، نوسان می کند. داده های منتشر شده توسط Destatis آلمان نشان داد که سفارشات کارخانه در ماه آوریل 2.7 درصد به صورت ماهانه کاهش یافته است که انتظار بازار برای افزایش 0.5 درصدی با حاشیه بزرگ را از دست داده است.

XAU/USD:

 تحت فشار افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، طلا در ابتدای هفته کاهش یافت و به زیر 1840 دلار بسته شد. XAU/USD در روز سه‌شنبه یک جهش ​​را تجربه کرد، اما همچنان زیر 1850 دلار معامله می‌شود.

 هاروهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی ژاپن، اوایل روز گذشته تکرار کرد که اگر نوسانات نرخ ارز خیلی شدید نباشد، ضعیف بودن ین ژاپن برای اقتصاد مفید خواهد بود. USD/JPY رالی رشد خود را افزایش داد و به بالاترین سطح خود در بیش از 20 سال گذشته بالای 132.70 رسید.