راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

فاندامنتال روزانه دوشنبه 6 ژوئن:

فاندامنتال روزانه

فاندامنتال روزانه دوشنبه 6 ژوئن: دارایی های امن برای یافتن تقاضا در ابتدای هفته در میان برخی تحولات مثبت سنتیمنت تلاش می کنند. معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در ابتدا روز بین %0.5 تا %0.7 افزایش می یابد و شاخص دلار آمریکا در بالای سطح 102.00 نسبتاً آرام معامله می شود. به دلیل تعطیلات در اروپا، احتمالاً شرایط معاملات در نیمه اول روز ضعیف خواهد بود. تقویم اقتصادی ایالات متحده نیز هیچ گونه انتشار داده با تأثیرگذاری بالایی ارائه نخواهد داد.

 مقامات چینی در آخر هفته اعلام کردند که پکن به ساکنان اجازه می دهد از دوشنبه به سر کار بازگردند و مدارس از 13 ژوئن به بعد از سر گرفته خواهند شد. علاوه بر این، ممنوعیت های ترافیکی در بیشتر مناطق پکن نیز برداشته خواهد شد. علاوه بر این، جینا ریموندو، وزیر بازرگانی ایالات متحده، روز یکشنبه بار دیگر تاکید کرد که دولت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در حال برنامه ریزی برای کاهش تعرفه ها بر واردات چین برای مبارزه با تورم است.

 در همین حال، داده های منتشر شده توسط اداره آمار کار ایالات متحده در روز جمعه نشان داد که حقوق و دستمزد بخش غیرکشاورزی در ایالات متحده در ماه می 390,000 افزایش یافته است، در حالی که انتظار بازار 325,000 بود.

 در یک نکته منفی، داده‌های چین نشان می‌دهند که Caixin Services PMI نسبت به 36.2 در آوریل به 41.4 در ماه می بهبود یافته است. این رقم بسیار ضعیف‌تر از انتظار بازار یعنی 47.3 بود و نشان داد که فعالیت تجاری در بخش خدمات با سرعتی قوی به انقباض ادامه می‌دهد.

 جفت ارز EUR/USD:

هفته قبل تقریباً بدون تغییر بسته شد و همچنان در اوایل روز دوشنبه به سمت بالای 1.0700 حرکت می کند.

جفت ارز GBP/USD:

  پس از بسته شدن هفته قبل در محدوده منفی، در محدوده نزدیک به 1.2500 در حال نوسان است. چند رسانه خبری گزارش دادند که انتظار می رود روز دوشنبه نتیجه رای اعتماد به نخست وزیر بوریس جانسون اعلام شود.

 جفت ارز USD/JPY:

هفته گذشته بیش از 300 پیپ افزایش یافت و در روز دوشنبه بالای 130.50 نسبتاً آرام باقی می ماند. هاروهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی ژاپن (BOJ) روز دوشنبه تکرار کرد که ژاپن مطلقاً در شرایطی نیست که ضمانت سیاست های سختگیرانه داشته باشد.

XAU/USD:

 پس از آن که گزارش خوش‌بینانه شغلی در ماه مه آمریکا باعث افزایش بازده اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا شد، طلا بخش بزرگی از رشد هفتگی خود را در روز جمعه از دست داد. بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا که هفته گذشته بیش از 7 درصد افزایش یافت، در اوایل روز دوشنبه نزدیک به سطح 2.95 درصد در حال معامله است و XAU/USD در حدود 1850 دلار در نوسان است.