راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

صعود قیمت نفت خام با حفظ روند کاهشی

قیمت‌های آتی نفت خام WTI روز دوشنبه به بالای 94 دلار در هر بشکه رسید و روند صعودی خود را نسبت به هفته گذشته افزایش داد، زیرا سرمایه گذاران مسائل مختلف مربوط به سمت عرضه را مهم تر از نگرانی‌ها مبنی بر اینکه اقدام تهاجمی بانک های مرکزی علیه تورم منجر به کندی اقتصاد جهانی شود، تلقی می کنند.

هفته گذشته، عربستان سعودی کاهش احتمالی تولید اوپک پلاس را برای تثبیت بازار بی‌ثبات نفت و مقابله با بازگشت مورد انتظار صادرات نفت ایران اعلام کرد، اقدامی بالقوه که حمایت گسترده سایر تولیدکنندگان بزرگ را به همراه داشته است.

در جاهای دیگر، درگیری‌های خشونت‌آمیز بین شبه‌نظامیان مخالف در پایتخت لیبی نگرانی‌ها از اختلال بیشتر در جریان نفت را برانگیخت، در حالی که وقفه در پایانه صادرات نفت خام در قزاقستان ادامه داشت.

با این حال، نفت برای سومین ماه متوالی در مسیر کاهش قرار دارد زیرا ترس از رکود بازارهای کالاها را از ژوئن متلاطم کرده است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا روز جمعه بر لزوم افزایش نرخ بهره برای تحت کنترل درآوردن تورم حتی در صورت خطر برخی مشکلات اقتصادی تاکید کرد، در حالی که سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا نیز موضع سیاست مشابهی را ابراز کردند.