راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

سهام چین در سایه کاهش نرخ بهره بانکی

سهام چین روز دوشنبه پس از کاهش نرخ بهره توسط بانک برای دومین هفته متوالی افزایش یافت، در حالی که بازارهای آسیایی به دلیل عدم اطمینان فزاینده نسبت به برنامه فدرال رزرو برای سیاست های پولی رکود داشتند.


شاخص بلوتراشه Shanghai Shenzhen CSI 300 چین 0.8% افزایش یافت همچنین شاخص Shanghai Composite 0.6% افزایش یافت.


بانک خلق چین دو نرخ بهره پایه خود را برای دومین هفته متوالی در بحبوحه افت شاخص های اقتصادی در سال جاری کاهش داد. این اقدام نشان می‌دهد که دولت احتمالاً برای حمایت از رشد اقتصادی، هزینه‌های محرک را افزایش خواهد داد.


این حرکت برای سهام های چینی مثبت است، زیرا نقدینگی بیشتری را برای سرمایه گذاری داخلی آزاد می کند. یوان پس از اقدام PBoC به پایین‌ترین حد در دو سال اخیر سقوط کرد که به سود سهام کشتیرانی و کالاهای صادراتی نیز بود.


COSCO Shipping Energy Transportation Co Ltd (SS:600026) بهترین عملکرد را در هر دو شاخص چینی داشت و پس از تایید انتشار اسکناس به ارزش 5 میلیارد یوان (730 میلیون دلار) بیش از 10 درصد افزایش یافت.


بیشتر بورس‌های آسیایی در روز دوشنبه به شدت سقوط کردند، زیرا سرمایه‌گذاران نسبت به مسیر افزایش نرخ‌های فدرال رزرو در سال جاری نامطمئن‌تر شدند.


ASX 200 استرالیا 1% افت کرد در حالی که شاخص Nikkei 225 ژاپن 0.5% سقوط کرد. شاخص بلو چیپ Nifty 50 هند 1 درصد کاهش یافت.


معامله گران اکنون منتظر سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در گردهمایی جکسون هول در اواخر این هفته هستند، جایی که انتظار می رود رییس فدرال رزرو توضیحات بیشتری را در مورد شیب احتمالی فدرال رزرو بدهد.

پس از آن که داده های اوایل ماه جاری نشان داد تورم ایالات متحده در ماه جولای اندکی کاهش یافته است، انتظارات فدرال رزرو باعث افزایش یک هفته ای در دارایی های ریسکی شد.


اما اظهارات تندروانه تعدادی از مقامات فدرال رزرو به سرعت باعث کاهش این رالی صعودی شد و معامله گران اکنون در مورد حرکت بعدی فدرال رزرو نامطمئن هستند.

انتظارات برای افزایش بعدی نرخ بهره فدرال رزرو تقریباً به طور مساوی بین 50 و 75 واحد پایه تقسیم شده است.

نرخ‌های بهره بالاتر ایالات متحده برای بازارهای آسیایی مضر است، زیرا باعث کاهش سرمایه‌گذاری خارجی در این منطقه می شود.