راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

بیت کوین ممکن است بیشتر شبیه اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده عمل کند

به گفته تحلیلگران، بازارهای بیت کوین بیشتر شبیه اوراق قرضه خزانه داری و طلا در طول بهبود بازار رفتار خواهند کرد.
آخرین تحقیقات بازار کریپتو از مرکز گردآوری اطلاعات بلومبرگ نشان می دهد که بیت کوین (BTC) ممکن است به جای سهام، بیشتر شبیه اوراق قرضه و طلای خزانه داری ایالات متحده رفتار کند.
این واحد تحقیقاتی در گزارش “چشم انداز رمزنگاری” آگوست خود، که توسط مایک مک گلون، استراتژیست ارشد کالا و جیمی کوتس، تحلیلگر ارشد ساختار بازار نوشته شده بود، بازارهای بیت کوین را با بازارهای طلا، اوراق قرضه و نفت مقایسه کرد.
نویسندگان پیشنهاد کردند که تأثیرات کلان اقتصادی مانند سیاست های پولی فدرال رزرو منجر به شباهت هایی در بازارهای اوراق قرضه خزانه داری و بیت کوین شده است.
آنها همچنین اضافه کردند که «ماهیت کالاها که بدنبال سقوط یا تخلیه صعود یا پامپ هست» و کاهش بازده اوراق قرضه حاکی از افزایش احتمال این موضوع است که با کاهش تورم قیمت طلا و بیت کوین و اوراق قرضه افزایش یابد.
اوراق قرضه خزانه داری که اغلب به آنها T-Bonds می گویند، اوراق بدهی بلندمدت دولتی هستند که توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده منتشر می شوند. آنها دارای نرخ بازده ثابت و دوره های سررسید از 20 تا 30 سال هستند.
در این گزارش اشاره شده که بازارهای کریپتو در مقایسه با میانگین متحرک 100 هفته ای در ماه جولای به بیشترین کاهش خود رسیده اند. این موسسه اضافه کرد که ماندن بیت کوین کمتر از میانگین متحرک 200 هفته ای غیرطبیعی است. بیت کوین در حال حاضر با 1.2 درصد افزایش در روز به 23150 دلار در زمان نگارش این مقاله مبادله می شود که به تازگی میانگین متحرک 200 هفته ای را که در 22827 دلار قرار دارد، پس گرفته است.
تحلیلگران گفتند که این واقعیت که بیت کوین در ابتدای آگوست 70 درصد کمتر از اوج خود بود، اما همچنان پنج برابر بالاتر از پایین ترین حد خود در مارس 2020 بود، «پتانسیل آن را نشان می دهد».
آنها منطقه 20000 دلاری را به عنوان حمایت اصلی معرفی کردند و انتظار دارند حمایتی مشابه سطح 5000 دلار در سال 2018-2019 ساخته شود.