راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

بیت کوین شاید همچنان نزولی باشد

فراکتال‌های نزولی، تکنیکال ضعیف و ریسک‌های کلان همچنان نشان‌دهنده افت بیشتری برای بیت‌کوین هستند.
بیت کوین (BTC) در 20 آگوست به میزان متوسطی بهبود یافت اما همچنان در مسیر ثبت بدترین عملکرد هفتگی خود در دو ماه گذشته باقی ماند. آمارهای هش بیت کوین سیگنال کف بیت کوین را نشان می دهند.
در نمودار روزانه، قیمت BTC با 2.58 درصد افزایش به 21372 دلار در هر توکن رسید، اما همچنان تقریباً 14.5 درصد در هفته تا به امروز کاهش داشت که بدترین بازده هفتگی آن از اواسط آگوست است.

با این وجود، برخی از شاخص های on chain نشان می دهد که مرحله اصلاح بیت کوین ممکن است به پایان برسد.

این شامل Hash Ribbons می‌شود، معیاری که نرخ هش بیت‌کوین را برای تعیین اینکه ماینرها در حالت انباشت یا کاپیتولاسیون هستند، ردیابی می‌کند.

از 20 اوت، این معیار نشان می‌دهد که فشار فروش حداکثری ماینرها یا همان رویداد کاپیتولاسیون برای اولین بار از اوت 2021 به پایان رسیده است، که می‌تواند منجر به تغییر حرکت قیمت از منفی به مثبت شود.
اما در اینجا سه دلیل وجود دارد که چرا ممکن است بیت کوین هنوز به کف خود نرسیده است:
الگو گوه صعودی قیمت BTC شکسته می شود:
الگوی گوه‌های افزایشی, الگوهای برگشتی نزولی هستند که پس از افزایش قیمت در داخل یک کانال صعودی و انقباضی شکل می‌گیرند، اما پس از شکسته شدن قیمت از آن به سمت پایین می شکند، که می‌تواند منجر به افت تا حداکثر ارتفاع شود.
گاوهای بیت کوین در حال قضاوت اشتباه فدرال رزرو هستند:

بیت کوین در طول شکل گیری گوه در حال افزایش خود، پس از اینکه در ماه ژوئن در حدود 17500 دلار پایین آمد، تقریباً 45 درصد افزایش یافت.

جالب اینجاست که دوره حرکت صعودی بیت کوین با انتظارات فزاینده سرمایه گذاران مبنی بر اینکه تورم به اوج خود رسیده و فدرال رزرو از مارس 2023 شروع به کاهش نرخ بهره خواهد کرد همزمان بود.
با این وجود، جدیدترین نمودار نقطه‌ای فدرال رزرو نشان می‌دهد که بیشتر مقامات پیش‌بینی می‌کنند که نرخ‌ها تا پایان سال 2023 به 3.75 درصد برسد و در سال 2024 به 3.4 درصد کاهش یابد.

بنابراین، چشم‌انداز کاهش نرخ‌ها همچنان حدس و گمان است.

اگر تاریخ را بعنوان شاخصی در نظر بگیریم:
با توجه به بازگشت‌های مشابه این دارایی در بازارهای نزولی قبلی، بازیابی مداوم قیمت بیت‌کوین ممکن است به یک سیگنال صعودی کاذب تبدیل شود.
قیمت بیت‌کوین در طول چرخه نزولی بازار 2018 تقریباً 100٪ افزایش یافت – از حدود 6000 دلار به بیش از 11500 دلار و بعد از آن به طور کامل سودها را از بین برد و به 3200 دلار کاهش یافت.

قابل ذکر است که برگشت ها و اصلاحات مشابهی نیز در سال های 2019 و 2022 رخ داده است.