راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

 محرک های امروز بازار: سخنرانی سه نفر از روسای بانک های مرکزی بزرگ جهان

جوهر کاهش پیش‌بینی رشد جهانی از سوی بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول هنوز خشک نشده، اما بانک‌های دیگر در ارزیابی‌های خود عجله دارند.

دویچه بانک در گزارش روز چهارشنبه خود گفت: “برای یک فرود سخت آماده شوید”

دیوید فولکرتز لاندو، اقتصاددان ارشد دویچه بانک با اشاره به احتمال نرخ بهره فدرال رزرو در محدوده 4.5 تا 5٪ و نرخ های بهره منطقه یورو در 2 تا 2.5٪، گفت که رکود در اواخر سال 2023 ایالات متحده اکنون یک سناریوی محتمل است.

در همین حال، گلدمن ساکس هشدار می دهد که فدرال رزرو با “مسیری سخت برای یک فرود نرم” روبرو است.

قرائت های اولیه شاخص‌های PMI اروپا، انگلیس و آمریکا که روز جمعه منتشر میشود، نشان خواهد داد که مدیران خرید انتظار دارند که اوضاع بدتر شود یا خیر.

پیش بینی های جی پی مورگان را دنبال کنید که در صورت کاهش رشد اقتصادی نسبت به افزایش نرخ بهره، واکنش نشان خواهد داد.

در همین حال در منطقه یورو، قرائت های اعتماد مصرف کننده در آوریل مجددا کاهش یافت.

در این میان، بازارهای اوراق قرضه را زیر هم نظر داشته باشید. بازدهی 10 ساله خزانه داری روز چهارشنبه 11 واحد پایه کاهش یافت، در حالی که منحنی بازدهی 2 ساله به 10 ساله – شاخص معروف رکود – به حدود 25 واحد در ثانیه کاهش یافته است.

بخشی از این سقوط در روز پنجشنبه معکوس شده، اما بازارهای سهام بالاتر هستند. در واقع، معاملات آتی نزدک به دنبال درآمدهای قوی از تسلا نیم درصد افزایش یافته است.

فصل اعلام درآمدها به خوبی پیش می‌رود، که البته گزارش نت‌فلیکس بسیار تکان‌دهنده بود. کاهش تعداد مشترکین، سهام این پلتفرم را تقریباً 40 درصد کاهش داد و در کل بخش استریم streaming sector ، از دیزنی گرفته تا اسپاتیفای را نوسانی کرد.

بانک‌های مرکزی در حال حاضر تمایل چندانی به کاهش انتظارات بازار از افزایش نرخ بهره از خود نشان نمی‌دهند. مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو که معمولاً هاوکیش است، گفت که پرونده افزایش 50 واحدی نرخ بهره در ماه مه “تکمیل شده است”.

سه نفر از روسای بانک های بزرگ مرکزی جهان – اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلستان، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا و جروم پاول رئیس فدرال رزرو – امشب در صندوق بین المللی پول صحبت می کنند. دیدگاه آنها در مورد بالانس نسبت رشد به تورم به دقت توسط سرمایه گذاران رصد خواهد شد.

تحولات کلیدی که باید جهت بیشتری را به بازارها در روز پنجشنبه ارائه دهد:

شاخص هماهنگ قیمت های مصرف کننده (HICP) ماه مارس منطقه یورو.
 سخنرانی الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه در دوما.
 مطالبات اولیه بیکاری/شاخص تجاری فدرال رزرو فیلادلفیا ایالات متحده آمریکا
 اعلام درآمدها از اروپا : نستله اهداف خود و رشد فروش را برای سال 2022 اعلام میکند.
 اعلام درآمدها از ایالات متحده آمریکا : Dow Chemicals، Philip Morris، AT & T، Blackstone، Alaska Air، American Airlines