راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

لاگارد رئیس بانک مرکزی یورو:

اروپا در حال ورود به مرحله دشواری است

ما در کوتاه مدت با تورم بالاتر و رشد آهسته تر مواجه خواهیم شد

سرمایه گذاری تجاری احتمالاً تحت تأثیر قرار می گیرد

انتظار می‌رود قیمت انرژی برای مدت طولانی‌تری بالاتر بماند، به طوری که قیمت گاز از ابتدای سال 52 درصد و قیمت نفت 64 درصد افزایش یافته است.

روسیه و اوکراین نزدیک به 30 درصد از صادرات جهانی گندم را به خود اختصاص می دهند، در حالی که بلاروس و روسیه حدود یک سوم پتاس جهان را تولید می کنند که یک عنصر کلیدی در تولید کود است و در نتیجه کمبود عرضه مواد غذایی تشدید می شود

تنگناهای تولید جهانی احتمالاً در بخش‌های خاصی ادامه خواهند داشت. به عنوان مثال، روسیه بزرگترین صادرکننده پالادیوم در جهان است که برای تولید مبدل های کاتالیزوری کلیدی است.

اوکراین حدود 70 درصد گاز نئون جهان را تامین می کند که برای تولید نیمه هادی ها حیاتی است.

از آنجایی که منطقه یورو یک واردکننده خالص انرژی است، افزایش قیمت انرژی به معنای کاهش قدرت خرید برای مصرف کنندگان است.

اعتماد مصرف کننده در این ماه به پایین ترین سطح خود از ماه می 2020 رسیده است و بسیار کمتر از میانگین بلندمدت خود است.

سرمایه گذاری تجاری احتمالاً تحت تأثیر قرار می گیرد. آخرین داده های نظرسنجی نشان می دهد که فعالیت های تجاری در ماه مارس نسبتاً خوب بود، اما انتظارات شرکت ها در یک سال به شدت کاهش یافت. زمان‌های تحویل تامین‌کنندگان، که باعث اختلال در عرضه تولید شد، نیز دوباره بدتر شد.

بخش گردشگری همچنین شاهد کاهش تعداد بازدیدکنندگان از روسیه و اوکراین خواهد بود که به ترتیب 27 درصد و 5 درصد از کل ورودی ها را در سال 2021 تشکیل می دهند.

جنگ بر آسیب‌پذیری‌های استراتژیک عمیق در روابط امنیتی و تجاری ما تأکید کرده است که تنها با اتحاد بیشتر می‌توانیم آن‌ها را برطرف کنیم

اگر داده‌های دریافتی از این انتظار پشتیبانی کند که چشم‌انداز تورم میان‌مدت حتی پس از پایان خرید خالص دارایی‌های ما تضعیف نشود، ما در سه ماهه سوم به خرید خالص تحت برنامه خرید دارایی (APP) پایان خواهیم داد.

اما اگر چشم‌انداز تورم میان‌مدت تغییر کند و شرایط تامین مالی با پیشرفت بیشتر به سمت هدف ۲ درصدی ما سازگار نباشد، ما آماده هستیم تا برنامه خود را برای خرید خالص دارایی‌ها از نظر اندازه و/یا مدت بازنگری کنیم.

هر گونه تغییر در نرخ های بانک مرکزی اروپا تدریجی خواهد بود.