راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

لاگارد رئیس بانک مرکزی یورو تورم منطقه ی یورو به مقدار غیرقابل قبولی بالاست

شوک های عرضه خارجی که به منطقه یورو ضربه می زند بر هزینه ها تأثیر می گذارد.

خانوارها شاهد کاهش درآمد واقعی خود هستند. رشد دستمزد واقعی برای دو فصل متوالی منفی بوده است. و بررسی‌های مصرف‌کننده نشان می‌دهد که خانوارها انتظار دارند درآمد واقعی و مصرف آنها در سال آینده کاهش بیشتری پیدا کند.

آخرین شاخص مدیران خرید

آخرین شاخص‌های مدیران خرید به عدم رشد بیشتر در کسب‌وکارهای جدید اشاره می‌کنند و انتظارات کسب‌وکار در مدت یک سال به پایین‌ترین سطح خود از اکتبر 2020 رسیده است.

ما پیش بینی های خود را برای رشد در دو سال آینده به طور قابل توجهی کاهش داده ایم. اما همچنان انتظار نرخ رشد مثبت را داریم.

بر اساس چشم انداز کلی، روند عادی سازی سیاست های پولی ما به صورت مصمم و مستمر ادامه خواهد داشت. اما با توجه به عدم قطعیتی که هنوز با آن روبرو هستیم، نمی توان سرعت عادی سازی نرخ بهره را از قبل تعریف کرد.

تدریجی گرایی به سیاست گذاران این امکان را می دهد که تأثیر حرکت های خود را بر چشم انداز تورم در حین حرکت ارزیابی کنند، که می تواند در مواقع عدم اطمینان یک استراتژی محتاطانه باشد.

مطابق با حرکت تدریجی، اعلام کردیم که خرید خالص دارایی تحت برنامه خرید دارایی خود را در 1 ژوئیه پایان خواهیم داد و قصد داریم سه نرخ بهره اصلی خود را 25 واحد در جلسه بعدی خود یعنی در 21 جولای افزایش دهیم

اما ما همچنین اعلام کردیم که انتظار داریم نرخ های بهره کلیدی را دوباره در ماه سپتامبر افزایش دهیم و اگر چشم انداز تورم میان مدت ادامه یابد یا بدتر شود، افزایش بیشتر در نشست سپتامبر مناسب خواهد بود

شورای حاکم توافق کرده است پس از سپتامبر یک مسیر تدریجی اما پایدار برای افزایش بیشتر نرخ مناسب خواهد بود

عادی سازی سیاست پولی

عادی سازی سیاست پولی ما به طور طبیعی منجر به افزایش نرخ های بدون ریسک و بازدهی دولت خواهد شد. و از آنجایی که کشورهای منطقه یورو از موقعیت‌های مالی متفاوتی شروع می‌کنند، می‌تواند منجر به افزایش اسپرد شود.

بنابراین از انعطاف پذیری در سرمایه گذاری مجدد بازخریدهایی که تحت برنامه خرید اضطراری بیماری همه گیر (PEPP) به دست می آیند برای حفظ عملکرد مکانیسم انتقال سیاست پولی استفاده خواهیم کرد.

در تعهد خود برای اطمینان از بازگشت تورم به 2 درصد در میان مدت تزلزل ناپذیریم. ما یک استراتژی برای عادی سازی سیاست خود طراحی کرده ایم که به ما اجازه می دهد تا به محیط تورم بالا واکنش نشان دهیم.

ما تضمین خواهیم کرد که انتقال منظم موضع سیاست ما در سراسر منطقه یورو حفظ شود.