راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

فاندامنتال روز دوشنبه 11 جولای

تسلط جریان های امن بر بازار

در آغاز هفته جریان های امن بر بازارها تسلط دارند و دلار در برابر رقبای خود در اوایل روز قدرت می گیرد. شاخص دلار آمریکا که در روز جمعه اندکی کاهش یافت ، آخرین بار با 0.5 درصد افزایش در روز و معاملات آتی شاخص سهام آمریکا بین 0.8 تا 1.1 درصد کاهش یافت.

در روز دوشنبه هیچ گونه اطلاعاتی با تاثیر بالا در تقویم اقتصادی منتشر نخواهد شد و احتمالاً سنتیمنت ریسک همچنان بر عملکرد بازار تسلط خواهد داشت. اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلستان، در مقابل کمیته خزانه داری بریتانیا سخنرانی خواهد کرد. در اوایل روز، داده‌های چین نشان داد که تورم سالانه، همانطور که توسط شاخص قیمت مصرف‌کننده اندازه‌گیری می‌شود، از 2.1 درصد در ماه می به 2.5 درصد در ژوئن افزایش یافت. این رقم بالاتر از انتظار بازار یعنی 2.4 درصد بود.

شهر شانگهای گزارش داد

در همین حال، شهر شانگهای گزارش داد که نوع اولیه زیرشاخه بسیار عفونی BA.5 اومیکرون را تایید کرده و در مورد خطرات “بسیار بالا” هشدار داده است. انتظار می‌رود در اواخر روز، مقامات شهری کنفرانس مطبوعاتی در مورد اقدامات جدید کنترل همه‌گیری برگزار کنند.

تعمیر و نگهداری سالانه خط لوله گاز نورد استریم

در اروپا، تعمیر و نگهداری سالانه خط لوله گاز نورد استریم 1 آغاز شده است. اگرچه این یک تعطیلی برنامه ریزی شده است، اما سرمایه گذاران نگران این هستند که آیا بازگشایی آن طبق برنامه ریزی انجام می شود یا خیر. در روز جمعه گذشته، داده های منتشر شده توسط اداره آمار کار ایالات متحده نشان داد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه ژوئن 372,000 افزایش یافت که از انتظار بازار که 268,000 بود فراتر رفت.

جفت ارز EUR/USD

جفت ارز EUR/USD روز شروع به کاهش به سمت سطح 1.0100 کرد. علیرغم بازگشت متوسط روز جمعه، این جفت ارز در هفته گذشته بیش از 200 ریزش کرد.

جفت ارزGBP/USD

جفت ارز GBP/USD هفته گذشته بالای سطح 1.2000 بسته شد اما اوایل روز دوشنبه مسیر خود را معکوس کرد و در محدوده منفی نزدیک به سطح 1.1970 معامله می شد.

جفت ارزUSD/JPY

جفت ارز USD/JPY در بامداد امروز بسیار صعود کرد و آخرین بار با صعود نزدیک به سطح 137.00 در تایم روزانه مشاهده شد. هاروهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی ژاپن، گفت: «ما در صورت لزوم در انجام اقدامات تسهیل‌کننده پولی بیشتر تردید نخواهیم کرد.» طلا در اوایل روز دوشنبه ارام باقی می ماند و اندکی زیر سطح 1740 دلار معامله می شود. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بالاتر از 3 درصد ثابت است و بازگشت XAU/USD را دشوار می کند.