راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

فاندامنتال روزانه چهارشنبه 6 ژوئیه :

روز سه‌شنبه شاخص دلار آمریکا در حدود دو دهه گذشته به قوی ترین سطح خود رسید و در تایم روزانه بیش از %1 افزایش یافت و توسط جریان های امن پشتیبانی شد. منحنی بازده اوراق بهادار 2و10 ساله ایالات متحده ، نشان می دهد که بازارها خود را برای رکود اقتصادی اماده می کنند.

دلار در اوایل روز چهارشنبه در مرحله تثبیت باقی می ماند زیرا سرمایه گذاران منتظر داده های شاخص PMI بخش خدمات‌ از دیدگاه ISM از ایالات متحده هستند.

صورتجلسه FOMC ماه ژوئن

امروز فدرال رزرو صورتجلسه FOMC ماه ژوئن را نیز منتشر می کند. همچنین کمیسیون اروپا پیش بینی های رشد اقتصادی را منتشر می کند و یورواستات شاخص خرده فروشی را برای ماه مه منتشر می کند. پس از وضعیت پر نوسان روز سه شنبه ، بازارها در اواسط هفته ریسک گریز هستند و شاخص آتی سهام ایالات متحده بین %0.3 و %0.4 کاهش می یابد.

گزارش‌های مقامات چینی

گزارش‌های مقامات چینی مبنی بر راه‌اندازی دور دیگری از آزمایش‌های دسته جمعی در شانگهای و شهر شی که وارد یک دوره هفت روزه «اقدامات کنترل موقت» شده‌اند، به نظر می‌رسد بر سنتیمنت نیز تأثیر بگذارد. در همین حال ، قیمت نفت خام در میان بدتر شدن چشم انداز تقاضا متحمل زیان شدیدی شد.

قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس

قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت (WTI) روز سه شنبه نزدیک به %10 از دست داد و برای اولین بار از اوایل ماه مه به زیر 100 دلار ریزش کرد. اواخر روز سه شنبه ، دبیر کل سازمان کشورهای صادرکننده نفت ، محمد بارکیندو ، در سن 63 سالگی درگذشت.

EUR/USD

جفت ارز EUR/USD روز سه شنبه نزدیک به 150 پیپ کاهش یافت و به پایین ترین سطح خود را از دسامبر 2002 یعنی سطح 1.0235 رسید. به نظر می رسد این جفت ارز روز چهارشنبه در مرحله تثبیت بالاتر از سطح 1.0250 قرار گرفته است.

GBP/USD

جفت ارز GBP/USD در صبح امروز رشد متوسطی داشت، اما همچنان زیر سطح 1.2000 معامله می‌شود. جان کانلیف، معاون بانک مرکزی انگلستان (BOE) اطمینان داد که آنها اجازه نخواهند داد که تورم بالا افزایش یابد، اما اضافه کرد که نشانه‌هایی از کاهش سرعت رشد اقتصاد بریتانیا مشاهده می‌کنند.

استعفای وزیر دارایی بریتانیا

در همین حال، ریشی سوناک، وزیر دارایی بریتانیا و ساجد جاوید، وزیر بهداشت، هر دو در روز سه‌شنبه استعفای خود را با این استدلال که نخست‌وزیر بوریس جانسون توانایی خود را برای اداره درست و شایسته دولت از دست داده است، ارائه کردند. کاهش قیمت نفت خام در روز سه شنبه به شدت روی دلار کانادا تأثیر گذاشت و جفت ارز USD/CAD به سطح 1.3000 صعود کرد

USD/JPY

جفت ارز USD/JPY همچنان در یک محدوده نسبتاً فشرده بالاتر از سطح 135.00 معامله می شود زیرا ین موفق به حفظ تقاضا خود به عنوان یک دارایی امن شد. طلا به زیر 1800 دلار سقوط کرد و به نزدیکی 1763 دلار رسید . XAU/USD روز چهارشنبه رشد اندکی نزدیک به سطح 1770 دلار کسب کرده است.