راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

فاندامنتال روزانه: چهارشنبه 30 مارس2022

خوش‌بینی مجدد برای راه‌حل دیپلماتیک برای مناقشه روسیه و اوکراین باعث شد جریان‌های ریسک پذیر بر بازارهای مالی در روز سه‌شنبه مسلط شوند و این باعث از دست رفتن تقاضا دلار شد. دلار در اوایل روز چهارشنبه با تمرکز روی انتشار تغییر اشتغال ADP و داده‌های تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه چهارم در پایین‌ترین حد خود باقی می‌ماند. تقویم اروپا شامل گزارش تورم آلمان و شاخص اطمینان مصرف کننده منطقه یورو خواهد بود. علاوه بر این، سرمایه گذاران تحولات ژئوپلیتیکی را زیر نظر خواهند داشت.

 در پی مذاکرات روز سه شنبه، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که فعالیت های نظامی خود را در اطراف کیف و چرنیهف کاهش خواهد داد. علاوه بر این، یکی از مذاکره کنندگان اوکراین خاطرنشان کرد که پیشرفت کافی برای برگزاری دیدار میان ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین و ولادیمیر پوتین، همتای روسی او داشته اند.

اگرچه پنتاگون در اوایل روز چهارشنبه گفت که روسیه به جای خروج نیروها به اطراف کیف، آنها را جابجا می کند، اما این گفته ها به تغییر سنتیمنت منجر نشد. شاخص دلار آمریکا که در روز سه‌شنبه 0.7% کاهش یافت، در نزدیکی سطح 98.00 قرار گرفت. بازده اوراق قرضه 10 ساله ایالات متحده %1.3 کاهش یافت و به %2.37 رسید. در یادداشتی مشابه، اطلاعات نظامی بریتانیا استدلال کرد که نیروهای روسی در حال بازگشت به بلاروس برای سازماندهی مجدد و تامین مجدد هستند.

 در ابتدای روز، USD/JPY به شدت به سمت 121.00 کاهش یافت. بانک مرکز ژاپن (BOJ) اعلام کرد که با پیشنهاد خرید 100 میلیارد ین اوراق قرضه دولتی ژاپن یک عملیات اضطراری در بازار انجام داده است. کورودا ، رییس بانک مرکزی ژاپن در اظهار نظر در مورد آخرین حرکات بازار خاطرنشان کرد که هزینه خرید دلار آمریکا برای خرید کالاها یکی از عوامل اصلی ضعف اخیر ین است.

 جفت ارز یورو/دلار آمریکا در روز سه‌شنبه به بالاترین سطح خود در بیش از ده روز گذشته رسید و به یک روند نزولی چهار روزه پایان داد. این جفت ارز با مقداری رشد بالای سطح 1.1100 معامله می‌شود.

 جفت ارز GBP/USD در ابتدای روز سه شنبه به بالای 1.3150 صعود کرد، اما رفته رفته به سطح 1.3100 نزدیک شد. اکنون این جفت ارز در محدوده مثبت نزدیک به 1.3120 معامله می شود.

 طلا روز سه شنبه به پایین ترین سطح خود از اواخر فوریه یعنی 1890 دلار رسید. با کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، XAU/USD به بالای سطح 1900 دلار بازگشت و در اوایل چهارشنبه به روند صعودی خود ادامه داد. طلا با رشدی متوسط در حدود 1920 معامله می‌شود.