راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

فاندامنتال روزانه پنجشنبه 14 جولای

شاخص دلار آمریکا در اوایل روز پنجشنبه

به دنبال نوسانات روز چهارشنبه، شاخص دلار آمریکا در اوایل روز پنجشنبه روند صعودی تشکیل داد و به سمت اوج های چند دهه ای بالای سطح 108.50 رشد کرد. جریان‌های امن و شرط‌بندی‌های هاوکیش فدرال رزرو به افزایش ارزش دلار در نیمه دوم هفته کمک می‌کند، زیرا تمرکز بر روی داده‌های هفتگی ادعاهای اولیه بیکاری و شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) از تورم تغییر می‌کند.کمیسیون اروپا پیش‌بینی رشد اقتصادی خود را در اواسط امروز نیز منتشر خواهد کرد.

اداره آمار ایالات متحده گزارش داد

روز چهارشنبه، اداره آمار ایالات متحده گزارش داد که تورم در ایالات متحده، همانطور که با شاخص بهای مصرف کننده (CPI) اندازه گیری می شود، از 8.6 درصد در ماه مه به 9.1 درصد سالانه در ماه ژوئن افزایش یافت. اگرچه دلار در ابتدا برای سرمایه گذاری بر داده های تورم داغ تلاش می کرد، قیمت گذاری در بازار چشم انداز نرخ فدرال رزرو باعث تقویت ارز شد. با توجه به CME Group FedWatch Tool، در حال حاضر 75 درصد احتمال دارد که فدرال رزرو نرخ سیاست خود را در مجموع %1.75 در دو جلسه بعدی افزایش دهد.

به نظر می‌رسد تصمیم غیرمنتظره بانک مرکزی کانادا برای افزایش %1 نرخ بهره بانکی نیز شرط‌های افزایش نرخ را افزایش داده است. تیف مکلم، رئیس بانک مرکزی‌کانادا، در مورد چشم‌انداز سیاست‌ها، گفت: «افزایش نرخ‌های اولیه اکنون به جلوگیری از نیاز به نرخ‌های بهره بالاتر در آینده کمک می‌کند

جفت ارز USD/ CAD

جفت ارز USD/ CAD پس از سقوط به زیر سطح 1.2950 در اواخر روز چهارشنبه، در اوایل روز پنجشنبه به بالای سطح 1.3000 رسید. در ادامه روز ، آمار کانادا داده‌های فروش تولیدی ماه مه را منتشر خواهد کرد.

در همین حال، داده های استرالیا نشان داد که نرخ بیکاری در ماه ژوئن به %3.5 کاهش یافت و تغییر اشتغال به 88.4 هزار نفر در همان دوره رسید. هر دوی این ارقام بسیار بهتر از تخمین‌های تحلیل‌گران بودند و جفت ارز AUD/USD در بامداد امروز ،‌قبل از اینکه تقویت مجدد دلار، رشد روزانه خود را از بین برد ، به سطح 0.6800 رسید.

جفت ارز EUR/USD

جفت ارز EUR/USD در نیمه دوم روز چهارشنبه فراتر از سطح 1.0100 صعود کرد، اما مجددا ریزش کرد و نزدیک به سطح 1.0050 بسته شد. با حفظ قدرت دلار در اوایل رو پنجشنبه، این جفت ارز ریزش کرد و شروع به کاهش به سمت سطح برابری کرد.

جفت ارز GBP/USD

جفت ارز GBP/USD نتوانست روند صعودی تشکیل دهد و در اوایل روز پنجشنبه به زیر سطح 1.1850 سقوط کرد، زیرا ارزش دلار همچنان بر عملکرد این جفت ارز تاثیر می‌گذارد.

افزایش واگرایی سیاست پولی بین فدرال رزرو و بانک مرکزی ژاپن همچنان به رشد جفت ارز USD/JPY ادامه می دهد. این جفت ارز آخرین بار در بالاترین قیمت های چند دهه اخیر نزدیک به سطح 139.00 معامله شد که %1 در روز افزایش یافت.

اوراق قرضه 10 ساله

در حالی که بازدهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بیش از 1 درصد کاهش یافت، طلا در روز چهارشنبه به ریزش دو روزه خود پایان داد.با این حال، قدرت دلار، XAU/USD را مجبور کرد مسیر خود را معکوس کند و این جفت ارز آخرین بار در حال آزمایش سطح 1720 دلار مشاهده شد.