راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

فاندامنتال روزانه سه شنبه 31 مه:

فاندامنتال روزانه

Illustration of data analysis graph

فاندامنتال روزانه سه شنبه 31 مه همزمان با افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، دلار آمریکا در اوایل روز سه شنبه در حال افزایش در برابر رقبای خود است. یورواستات داده های اولیه شاخص های هماهنگ بهای مصرف کننده (HICP) را که شاخص تورم بانک مرکزی اروپا است، برای ماه می امروز منتشر خواهد شد. در تقویم اقتصادی ایالات متحده، شاخص قیمت مسکن در ماه مارس، داده های اطمینان مصرف کننده و نظرسنجی تولید تگزاس بانک فدرال رزرو دالاس را داریم. علاوه بر این، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، با جروم پاول، رئیس FOMC، برای بحث در مورد اقتصاد و تورم ملاقات خواهد کرد.

 بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا که هفته گذشته 1.5 درصد کاهش یافت، در این هفته تا کنون بیش از 3 درصد افزایش یافته و به 2.84 درصد رسیده است. شاخص دلار آمریکا با 0.3 درصد افزایش به 101.70 رسید.

 در ابتدا روز، داده‌های چین نشان داد که فعالیت تجاری در بخش‌های تولیدی و خدماتی در ماه می به انقباض خود ادامه داده است. نکته مثبت این است که شهر شانگهای طبق برنامه ریزی اولیه در مسیر از سرگیری کامل زندگی عادی از اول ژوئن قرار دارد. با این وجود، سنتیمنت بازار منفی باقی می‌ماند، زیرا معاملات آتی S&P تقریباً بدون تغییر در روز انجام می‌شود.

 در همین حال، اتحادیه اروپا موافقت کرده است تا 90 درصد از واردات نفت روسیه را تا پایان سال 2022 ممنوع کند. قیمت نفت خام با این پیشرفت افزایش یافت و بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت در بالاترین سطح خود از اوایل ماه مارس با 119.20 دلار معامله شد و 1.8 درصد افزایش یافت.

 جفت ارز EUR/USD:

پس از رسیدن به قوی ترین سطح خود از اواخر آوریل در 1.0788 در روز دوشنبه، جهت خود را معکوس کرد و به زیر 1.0750 عقب نشینی کرد. انتظار می رود تورم HICP در منطقه یورو در ماه آوریل به 7.7 درصد بر اساس معیار سالانه افزایش یابد. پیش بینی می شود HICP اصلی در همان دوره بدون تغییر در %3.5 باقی بماند.

 جفت ارز GBP/USD پنج روز گذشته را در محدوده مثبت به پایان رسانده بود اما قدرت خود را از دست داد. این جفت ارز %0.5 کاهش داشته است و اندکی زیر 1.2600 معامله می شود.

 جفت ارز USD/CAD:

به شدت کاهش یافت زیرا افزایش قیمت نفت خام به تقویت دلار کانادا در روز دوشنبه کمک کرد. این جفت ارز در حال تلاش برای به دست آوردن تقاضا است و در پایین ترین حد چند هفته اخیر زیر 1.2700 معامله می شود.

XAU/USD:

 طلا در اوایل روز سه شنبه در کانالی نسبتاً محدود در حدود 1850 دلار به حرکت خود ادامه می دهد. افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده کار را برای XAU/USD برای افزایش رشد دشوار می کند.

 جفت ارز USD/JPY:

با حمایت از افزایش بازدهی ایالات متحده به 128.00 بهبود یافت. داده های ژاپن در اوایل روز نشان داد که شاخص اعتماد مصرف کننده از 33 به 34.1 در ماه می بهبود یافته است، اما این رقم تاثیر زیادی بر عملکرد این جفت نداشت.