راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

فاندامنتال روزانه سه شنبه 12 جولای

شاخص دلار آمریکا (DXY)

شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از افزایش بیش از 1 درصد در روز دوشنبه، در اوایل روز سه‌شنبه به روند صعودی خود ادامه می‌دهد. دلار آمریکا همچنان تقاضای خود را به عنوان دارایی امن توسط سرمایه گذارانی که در میان ترس های فزاینده رکود به دنبال دارایی امن هستند، افزایش می دهد. معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در صبح اروپا بین 0.8 تا 1 درصد کاهش یافت و شاخص DXY در بالاترین سطح خود در نزدیک به دو دهه گذشته بالای سطح 108.00 معامله شد.

نظرسنجی ZEW آلمان

نظرسنجی ZEW آلمان و داده های سنتیمنت تجاری از منطقه یورو برای انگیزه جدید مورد بررسی قرار خواهند گرفت.حراج 10 ساله اوراق خزانه داری ایالات متحده قرار است در ساعت 17:00 منتشر شود .بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا بیش از 2 درصد در روز کاهش یافت و به 2.925 درصد رسید که فضای بازار ریسک گریز را برجسته می کند.

مهار نوع جدید بیماری اومیکرون BA4 و BA5

چین برای مهار نوع جدید بیماری اومیکرون BA4 و BA5، شهر Wugang در استان هنان را قرنطینه کرده است.فعالان بازار همچنان در مورد قرنطینه شدن شانگهای و افزایش تعداد مبتلایان تأیید شده روزانه در شهر نگران هستند.

بحران انرژی

در همین حال، اروپا با خطرات شدید وارد شدن به یک بحران انرژی مواجه است.رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان، روز دوشنبه اظهار داشت که گفتن اینکه آیا خط لوله گاز نورد استریم 1 پس از تعمیر و نگهداری مجدداً باز خواهد شد، دشوار است.

روز دوشنبه، نظرسنجی ماهانه بانک فدرال رزرو نیویورک از انتظارات مصرف کنندگان نشان داد که انتظارات تورمی یک ساله مصرف کنندگان ایالات متحده از 6.6 درصد در ماه می به 6.8 درصد در ژوئن افزایش یافت.اگرچه انتظارات تورمی سه ساله از 3.9 درصد به 3.6 درصد کاهش یافت، اما دلار آمریکا به عملکرد بهتر از رقبای خود ادامه داد.پیش از انتشار داده‌های شاخص بهای مصرف‌کننده (CPI) در روز چهارشنبه، کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت که انتظار دارد شاخص CPI «بسیار افزایش یابد»

جفت ارز EUR/USD

جفت ارز EUR/USD به ضعیف‌ترین سطح خود از دسامبر 2002 سقوط کرد و آخرین بار مشاهده شد در فاصله بسیار نزدیکی از سطح برابری بسیار مهم معامله می‌شود.

جفت ارز GBP/USD

جفت ارز GBP/USD در روز دوشنبه بیش از 1 درصد کاهش یافت و کاهش خود را در اوایل روز سه شنبه افزایش داد. این جفت ارز در حال حاضر در پایین ترین سطح خود در بیش از دو سال گذشته زیر 1.1850 معامله می شود.

جفت ارزUSD/JPY

جفت ارز USD/JPY پس از افزایش چشمگیر روز دوشنبه، در روز سه‌شنبه بالای سطح 137.00 نسبتاً آرام می‌ماند. ین توانسته تقاضا را به عنوان دارایی امن بیابد و تا کنون در برابر رقبای خود پر تقاضا باقی بماند.

طلا پس از ریزش به پایین ترین سطح سال 2022 به زیر 1730 دلار، صعود کرد. به نظر می رسد کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده به صعود XAU/USD کمک می کند.