راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

فاندامنتال روزانه سه شنبه (10 MAY)

فاندامنتال روزانه

 شاخص‌های اصلی وال استریت در روز دوشنبه دچار کاهش های سنگین شدند و S&P 500 به پایین‌ترین سطح خود در یک سال اخیر زیر 4000 رسید. اگرچه بازارها در اوایل روز سه‌شنبه نسبتاً آرام معامله میشوند، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده بین 1.3 تا 1.7 درصد کاهش یافته است در حالی که شاخص دلار آمریکا در حال تثبیت زیر سطح 104.00 است. به نظر میرسد فعالان بازار به نظرات اعضا بانک های مرکزی توجه زیادی خواهند داشت.

 نگرانی سرمایه‌گذاران نسبت به کندی اقتصاد جهانی افزایش می‌یابد زیرا محدودیت‌های مرتبط با ویروس کرونا در چین همچنان بر فعالیت تجارت بین‌المللی تاثیر می‌گذارد. علیرغم کاهش تعداد مبتلایان در شانگهای، مقامات طبق گزارش‌ها اقدامات خود را تشدید کرده‌اند، زیرا دولت سیاست «صفر کووید» را تشدید کرده است. علاوه بر این، انتظار می‌رود که مشکلات زنجیره تامین باعث شود تورم جهانی برای مدت طولانی‌تر از حد انتظار افزایش یابد. در این میان، هیچ نشانه ای از تنش زدایی از بحران روسیه و اوکراین دیده نمی شود.

 پس از کاهش 3 درصدی در روز دوشنبه، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در محدوده مثبت بالای 3.05 درصد در اوایل روز سه شنبه معامله می‌شود. رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، روز دوشنبه گفت که افزایش %0.75 نرخ بهره سناریوی اصلی او نیست، اما افزود که این سناریوی چیزی را از روی میز خارج نمی کند. نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس در یک یادداشت خوش بینانه گفت که مطمئن است تورم به هدف 2 درصدی فدرال رزرو باز خواهد گشت.

 جفت ارز EUR/USD:

یورو یو اس دی پس از صعود به سمت 1.0600 قدرت خود را از دست داد، اما در روز دوشنبه با اندکی افزایش بسته شد. در اوایل روز، این جفت ارز به سمت بالای 1.0550 حرکت می کند. بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت آلمان در روز دوشنبه با 1.19 درصد به بالاترین سطح خود در بیش از هفت سال گذشته رسید و به یورو کمک کرد تا در برابر دلار آمریکا انعطاف پذیر بماند.

جفت ارز GBP/USD:

  پس از نزول به پایین ترین سطح خود در نزدیک به دو سال اخیر در 1.2261 در روز دوشنبه، رشد کرد. این جفت ارز با افزایش اندک در حدود 1.2350 در صبح امروز معامله می شود. ساندرز عضو بانک مرکزی انگلستان در توضیح تصمیم او برای رای دادن به افزایش 0.5 درصدی نرخ بهره در هفته گذشته، گفت: “من وزن قابل توجهی را روی ریسک هایی می گذارم که اگر توسط سیاست های پولی بررسی نشود، ظرفیت داخلی و فشارهای تورمی احتمالاً بیشتر و پایدارتر از پیش بینی مرکزی خواهد بود. او بیشتر توضیح داد: «در نتیجه، ترجیح من این است که نسبتاً سریع به سمت یک سیاست پولی خنثی‌تر حرکت کنم.

جفت ارز USD/JPY:

 در محدوده بالای 130.00 روز سه شنبه نوسان دارد. شینیچی اوچیدا، مدیر اجرایی سیاست پولی بانک مرکزی ژاپن، اوایل روز گذشته گفت که آنها باید به حمایت از اقتصاد با تسهیل پولی قدرتمند ادامه دهند.

 قیمت طلا در روز دوشنبه به شدت کاهش یافت، اما به نظر می رسد قبل از رسیدن به 1850 دلار، فشار نزولی را کاهش داده است. XAU/USD در حال تثبیت در حدود 1860 دلار است و همچنان تحت الشعاع بازده اوراق قرضه جهانی قرارد گرفته است.

 بیت کوین در روز دوشنبه به پایین‌ترین سطح خود از ژوئیه 2021 به 29735 دلار سقوط کرد و سپس مجدداً بازگشت خود را آغاز کرد. BTC/USD آخرین بار با افزایش بیش از 6 درصدی در 31900 دلار مشاهده شد. اتریوم روز دوشنبه 11.5 درصد کاهش یافت و یکی از بزرگترین افتهای روزانه خود در سال را به ثبت رساند. ETH/USD با افزایش بیش از 7 درصدی در حدود 2400 دلار در اوایل روز سه شنبه معامله می‌شود.