راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

فاندامنتال روزانه دوشنبه 18 جولای

بازارها در آغاز هفته همچنان ریسک پذیر هستند

بازارها در آغاز هفته همچنان ریسک پذیر هستند اما دلار آمریکا برای یافتن تقاضا با مشکل مواجه است. شاخص دلار آمریکا (DXY) که در روز جمعه 0.6 درصد کاهش یافت، در اوایل روز دوشنبه با افزایش قیمت معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده نزدیک به 1 درصد، همچنان نزولی است.

تقویم اقتصادی اروپا

تقویم اقتصادی اروپا در روز دوشنبه هیچ گونه اطلاعات سطح بالایی را منتشر نخواهد کرد. در ادامه روز، شاخص بازار مسکن NAHB از ایالات متحده برای انگیزه جدید مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

شاخص اطمینان مصرف کننده

در روز جمعه، داده های منتشر شده توسط دانشگاه میشیگان نشان داد که شاخص اطمینان مصرف کننده از 49.9 به 51.5 در ماه جولای رسیده است. مهمتر از آن، مؤلفه انتظارات تورمی بلندمدت این نظرسنجی از 3.1 درصد در ماه ژوئن به 2.8 درصد کاهش یافت. پس از انتشار این داده ها، احتمال افزایش %1 نرخ بهره در ماه جولای از نزدیک به 90 درصد در اوایل هفته به زیر 30 درصد کاهش یافت.

رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا

رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، در مورد چشم انداز نرخ بهره شاخص اطمینان مصرف کننده که حرکت “بیش از حد چشمگیر” می تواند جنبه های مثبت اقتصاد را تضعیف کند. در همین حال، وال استریت ژورنال گزارش داد که در آخر هفته سیاستگذاران فدرال رزرو در حال آماده شدن برای افزایش نرخ بهره به میزان %0.75 در نشست آتی هستند.

جفت ارز EUR/USD

جفت ارز EUR/USD برای سومین هفته متوالی در محدوده منفی بسته شد اما توانست بخشی از زیان هفتگی خود را طی صعود اندک روز جمعه جبران کند. در زمان نوشتن، این جفت ارز به سمت سطح 1.0150 صعود می کرد. در بامداد امروز، داده های نیوزلند نشان داد که شاخص بهای مصرف کننده در سه ماهه دوم از 6.9 درصد در سه ماهه اول به 7.3 درصد به صورت سالانه افزایش یافته است. این رقم بالاتر از انتظار بازار 7.1 درصد بود.

جفت ارز NZD/USD

جفت ارز NZD/USD پس از انتشار این داده ها شروع به افزایش به سمت سطح 0.6200 کرد.

جفت ارز GBP/USD

جفت ارز GBP/USD توانست در روز جمعه صعود کند و آخرین بار در نزدیکی سطح 1.1950 که بالاترین سطح خود در پنج روز گذشته است ، معامله شد.

طلا

طلا محتمل زیان های شدیدی شد. با حمایت از ضعف گسترده دلار در اوایل روز دوشنبه، طلا افزایش یافت و به سطح 1720 دلاری صعود کرد.