راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

فاندامنتال روزانه جمعه 27 مه:

فاندامنتال روزانه

در فاندامنتال روزانه جمعه 27 مه میتوان با تسلط جریان های ریسک پذیر بر بازارهای مالی در روز پنجشنبه، شاخص های اصلی وال استریت افزایش چشمگیری را به ثبت رساندند و دلار همچنان به کاهش تقاضا خود ادامه داد. اگرچه به نظر می‌رسد جو بازار در اوایل جمعه محتاطانه شده است، شاخص دلار آمریکا در اواسط سطح 101.00 در پایین‌ترین سطح خود در یک ماه گذشته معامله می‌شود. داده‌های شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) که معیار ترجیحی فدرال رزرو برای تورم است، در اواخر روز منتشر خواهد شد. دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده همچنین داده های درآمد شخصی و هزینه های شخصی ماه آوریل را در کنار شاخص احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان در ماه می منتشر خواهد کرد.

 قیمت نفت خام روز پنجشنبه در بحبوحه نگرانی های مجدد عرضه به شدت افزایش یافت و بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت (WTI) به بالاترین سطح خود در ده روز گذشته نزدیک به 115 دلار رسید. پیش از این، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه گفت که انتظار دارند تولید نفت روسیه از 524 میلیون تن در سال 2021 به 480 تا 500 میلیون تن در سال جاری کاهش یابد.

 بلومبرگ روز جمعه گزارش داد که لی کچیانگ، نخست‌وزیر چین نسبت به عواقب وخیم در صورت عدم جلوگیری از سقوط بیشتر اقتصاد هشدار داد و خاطرنشان کرد که باید از انقباض در سه ماهه دوم جلوگیری شود. در همین حال، طبق گزارش ها، ایالات متحده و تایوان در حال برنامه ریزی برای اعلام گفتگوهای اقتصادی برای تعمیق روابط خود هستند که می تواند عاملی باشد که می تواند باعث تشدید تنش های ژئوپلیتیکی ایالات متحده و چین شود.

 جفت ارز EUR/USD:

از فشار فروش دلار استفاده کرد و قبل از ورود به مرحله تثبیت به بالاترین سطح خود در یک ماه گذشته 1.0765 رسید. این جفت ارز همچنان در مسیری صعودی باقی می ماند تا دومین هفته متوالی را در محدوده مثبت بسته شود.

 جفت ارز پوند/دلار پوند در روز پنجشنبه افزایش اندکی را ثبت کرد و در کانالی در حدود 1.2600 در روز جمعه نوسان کرد. وزیر دارایی بریتانیا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که پرداخت‌های ۶۵۰ پوندی را به حدود ۸ میلیون از خانواده‌های کم‌درآمد این کشور تخصیص میدهد.

 پس از یک تثبیت سه روزه، جفت ارز دلار استرالیا/دلار آمریکا در ساعات معاملاتی آسیا افزایش یافت و به بالای 0.7100 صعود کرد. داده های استرالیا نشان داد که خرده فروشی در ماه آوریل 0.9 درصد به صورت ماهانه افزایش یافته است که مطابق با انتظارات بازار است.

جفت ارز USD/JPY:

  نزدیک به سطح 127.00 در اوایل روز جمعه معامله می شود. هاروهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی ژاپن، روز جمعه خاطرنشان کرد که آنها انتظار ندارند قیمت ها به طور پایدار افزایش یابد مگر اینکه با افزایش دستمزدها همراه شود.

 در حالی که بازدهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده همچنان در نوسانی نزدیک به 2.75 درصد به کار خود ادامه می دهد، طلا برای رسیدن به شتاب صعودی در روز پنجشنبه تلاش کرد. XAU/USD در روز جمعه با ثبات است و کمی بالاتر از 1850 دلار معامله می‌شود.