راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

بازار فارکس چیست؟ | معرفی کامل بازار فارکس و ویژگی های آن از صفر تا صد

فارکس چیست؟

آیا میدانید بازار فارکس چیست؟
آیا به دنبال یک فرصت عالی برای درآمدزایی هستید؟
آیا میخواهید با کمترین سرمایه به یک سود مطلوب برسید؟
آیا علاقه به اخبار اقتصادی روز دنیا و تحلیل آنها و آینده بازار دارید؟


با ما همراه باشید تا شما را با بزرگترین بازار مالی دنیا یعنی فارکس آشنا کنیم.
قبل از هر چیزی باید یادآور شویم که ورود به فارکس و انجام معامله نیاز به صبر و پشتکار فراوان دارد و باید تا حد زیادی نسبت به این مارکت و جوانب کار در آن اطلاعات کسب کنید و بعد از تمرینات کافی اقدام به خرید و فروش و کسب سود کنید. پس سعی کنید در ابتدا با یک برنامه ریزی مدون جلو بروید. بعد از خواندن این مطلب و آشنایی با مفهوم فارکس و انواع بازارهای مالی و پتانسیل های آن سپس به آموزش فارکس از ابتدا بصورت گام به گام بپردازید.

بازار فارکس چیست؟

فارکس یک بازار مالی غیرمتمرکز برای داد و ستد و تبدیل ارزهای خارجی در بستر نرم افزارها و بروکرهای مرتبط با آن از طریق اتصال به اینترنت است.
همانطور که میدانیم در هر لحظه خبرها و اتفاقات جدیدی در جهان رخ میدهد. هر چند برخی از این اخبار در زمان های معینی اعلام میشود که میتوانید آنها را در تقویم اقتصادی فارکس ببینید. این اخبار در هر کشور با توجه به تاثیرات مثبت و منفی که در آن کشور دارند میتوانند موجب نوسان قیمت ارز آن کشور و بالا و پایین شدن ارزش پول ملی آن کشور شود. بنابراین یه معامله گر باهوش میتواند از این تغییرات با یک معامله مناسب یک تجارت موفق و پر درآمد داشته باشد.
معامله و بیزنس در فارکس به معنی جابجایی و خرید و فروش انواع ارزهای کشورهای مختلف برای رسیدن به یک سود قابل قبول از نوسانات قیمت ارزها است.

مبادله ارز در فارکس به چه معناست؟

برای مثال اگر شما در امریکا زندگی کنید و بخواهید یک ماشین از انگلیس بخرید بنابراین باید با ارز انگلیس یعنی پوند خرید را انجام دهید و برای اینکار باید ارز کشور خود یعنی دلار را به پوند انگلیس تبدیل کنید. این مثال همینطور برای مسافرت به کشورهایی خارجی هم صدق میکند. زیرا یک مسافر یا گردشگر جهت تامین مخارج خود نیاز به پول کشوری که به آن مسافرت میکند دارد. بنابراین به اینکار مبادله ارز میگویند. در آخر لازم به ذکر است این پروسه در فارکس به راحتی با چند کلیک ساده انجام پذیر است.

راساتریدینگ بهترین سایت در زمینه فارکس