راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

طلا زیر فشار بازدهی اوراق قرضه و دلار

 در حالی که تریدرها وجوه خود را به سمت دارایی های پرریسک تر انتقال می دهند، طلا همچنان پایین تر می رود.
 بازدهی خزانه داری کاهش یافته اما نزدیک به بالاترین حد سالانه مانده که برای طلا نزولی است.
  تست موفقیت آمیز سطح حمایت در 1950 دلار منجر به آزمایش سطح حمایت بعدی در 1935 دلار می شود.

در حالی که افزایش بازدهی دلار و خزانه داری آمریکا همچنان بر تقاضای طلا تاثیر می گذارد، قیمت طلا روز چهارشنبه به پایین ترین حد خود در نزدیک به دو هفته گذشته رسید.

هر اونس طلای اسپات پس از رسیدن به کمترین میزان خود از 8 آوریل، 0.26 درصد کاهش یافت و به 1945.40 دلار در ساعت 13:30 به وقت تهران رسید . قیمت معاملات آتی طلای آمریکا با 0.6 درصد کاهش به 1947 دلار رسید.

روز گذشته طلا، به دلیل تقویت ارزش دلار و افزایش بازدهی اوراق خزانه‌داری 10 ساله ایالات متحده، تا 1.8 درصد کاهش یافت.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد OANDA، گفت: «با توجه به اینکه دلار آمریکا امروز همچنان ثابت است، و چین در حال کاهش نرخ های اولیه وام 1 و 5 ساله خود است، به نظر می رسد فشار طولانی مدت بر طلا در آسیا ادامه دارد.

چین به‌طور شگفت‌انگیزی نرخ‌های وام‌دهی معیار خود را در روز چهارشنبه ثابت نگه داشت، در حالی که بازارها این حرکت را نشان‌دهنده احتیاط در اجرای اقدامات تسهیلی بیشتر می‌دانند زیرا اقتصاد چین به دلیل قرنطینه‌های مربوط به پاندمی کندتر شده است .

در حالی که سرمایه گذاران برای افزایش شدید نرخ بهره توسط فدرال رزرو آماده می شدند، بازده خزانه داری ایالات متحده ، همچنان نزدیک به بالاترین حد در چندین سال گذشته است.

طلا نسبت به افزایش نرخ های بهره کوتاه مدت و بازده اوراق قرضه آمریکا که هزینه نگهداری طلای بدون بازده را افزایش می دهد، بسیار حساس است.

روز دوشنبه، طلا به سطح کلیدی 2000 دلار در هر اونس نزدیک شد اما از آن زمان تاکنون تحت فشار قرار گرفته است.

با کاهش تقاضا برای دارایی های امن، طلا در حال حاضر تلاش می کند تا زیر سطح حمایت در 1950 دلار قرار گیرد.

دیروز، شاخص S&P 500 تا 1.6% افزایش یافت که نشان دهنده افزایش تقاضا برای دارایی های پرریسک تر است و برای طلا نزولی بود. در همین حال، بازدهی خزانه داری شروع به عقب نشینی از اوج های جدید کرده است، اما این حرکت هیچ حمایتی از بازار طلا نداشت.

پولبک قوی در بازارهای طلا برای گاوها ناامید کننده است. در حالی که تیک پروفیت ها به وضوح در روند نزولی اخیر نقش داشته است، کاهش ناگهانی تقاضا برای دارایی های امن نیز به عنوان یک کاتالیزور نزولی عمل کرده است.

تحلیلگران UBS می گویند که پشتوانه تقاضا ، ظرفیت طلا برای پوشش ریسک های متعدد از جمله جنگ در اوکراین، افزایش شدید تورم در سطح جهانی، چرخش انقباضی فدرال رزرو و وارونگی متعاقب آن در منحنی بازدهی 2 ساله به 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بوده است.

هر اونس نقره اسپات با 0.8 درصد کاهش به 24.96 دلار رسید و پلاتین با 1.5 درصد کاهش به 976.47 دلار رسید، در حالی که پالادیوم 0.3 درصد افزایش یافت و به 2379.85 دلار رسید.