راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

سهام فیلیپس در یک سه ماهه ضعیف به پایین ترین حد در 9 سال اخیر رسید.

شرکت هلندی فیلیپس

شرکت هلندی فیلیپس، تولیدکننده تجهیزات پزشکی، کاهش بیش از حد انتظار در درآمدهای اصلی سه ماهه دوم را در روز دوشنبه منتشر کرد و گفت که کمبود عرضه و قرنطینه در چین باعث کاهش فروش شده است.

سهام در ساعت 0726 به وقت گرینویچ با 6.9 درصد کاهش به 20.24 یورو رسید که پایین ترین رقم در 9 سال گذشته است و در سال گذشته 38 درصد کاهش یافته است.

برآورد رشد شرکت فیلیپس

این شرکت برآورد خود را برای رشد فروش تمام سال به بین 1% تا 3% از 3% به 5% کاهش داد، در حالی که پیش‌بینی رشد نیمه دوم 6% تا 9% را بر اساس سفارشات عقب افتاده قوی داشت.

فرانس ون هوتن

فرانس ون هوتن، مدیر اجرایی، گفت: مسائل زنجیره تامین و فشارهای تورمی در این امر نقش داشته است، اما قرنطینه‌های چینی کووید-19 را به عنوان بزرگ‌ترین علت این کمبود برشمرد.

ون هوتن در بیانیه‌ای گفت

ون هوتن در بیانیه‌ای گفت: در چین، «فروش و سفارش‌پذیری قابل مقایسه در سه ماهه تقریباً 30 درصد کاهش یافته است». “تولید در چندین کارخانه ما و همچنین تولید کنندگان ما در چین به مدت دو ماه به حالت تعلیق درآمد که زنجیره تامین جهانی و چالش های هزینه را تشدید کرد.”

سود تعدیل شده قبل از بهره، مالیات

سود تعدیل شده قبل از بهره، مالیات و استهلاک (EBITA) برای سه ماه منتهی به 30 ژوئن به 216 میلیون یورو (220 میلیون دلار) رسید که طبق یک نظرسنجی جمع آوری شده توسط شرکت، میانگین پیش بینی 324 میلیون را از دست داد.

در مدت مشابه سال قبل، فیلیپس EBITA تعدیل شده 532 میلیون یورویی را به دست آورده بود.

فروش 7 درصد کاهش یافت و به 4.17 میلیارد یورو رسید، همچنین پیش بینی تحلیلگران 4.23 میلیارد یورو را از دست داد.

تحلیلگران Jefferies در یادداشتی گفتند

تحلیلگران Jefferies در یادداشتی گفتند: «این سه ماهه به طور قابل توجهی کمتر از حد انتظار بود و فیلیپس هم راهنمایی سالانه و هم میان مدت را کاهش داده است.

“در حالی که سرمایه گذاران تا حدودی انتظار داشتند که راهنمایی های خط بالا بسیار بالا باشد، بزرگی کاهش حاشیه EBITA احتمالا ناامید کننده است… (و) راهنمایی های تجدید نظر شده همچنین فضای محدودی را برای خطای اجرا باقی می گذارد.”

فیلیپس که زمانی به عنوان یک شرکت لوازم الکترونیکی مصرفی شناخته می شد، اکنون بیشتر تجارت خود را با ساخت تجهیزات تصویربرداری پزشکی، مانیتورینگ و تشخیص انجام می دهد.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده

در سال 2021، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به این شرکت حمله کرد و مجبور شد میلیون‌ها دستگاه تنفسی و تنفسی را به دلیل وجود یک قطعه فوم سمی فرا بخواند.

فیلیپس روز دوشنبه گفت که در حال مذاکره با FBI به نمایندگی از FDA در مورد شرایط توافق است.

مجموع هزینه های فراخوان تاکنون حدود 900 میلیون یورو است. این هزینه های احتمالی ناشی از دعاوی دسته جمعی را پوشش نمی دهد.