راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

ریزش بازار ها در پی رسیدن دلار (DXY) به بالاترین سطح در دو دهه گذشته

طلا در نیمه دوم روز سه شنبه

طلا در نیمه دوم روز سه شنبه تحت فشار شدید فروش قرار گرفت و به پایین ترین سطح خود از اواخر سال 2021 به زیر 1770 دلار رسید.

این فلز گرانبها با وجود فضای ریسک گریز بازار در یافتن تقاضا با مشکل مواجه است. به نظر می‌رسد دلار در جریان‌های امن سرمایه‌گذاری می‌کند، زیرا شاخص دلار آمریکا در قوی‌ترین سطح خود در نزدیک به دو دهه گذشته بالای 106.50 معامله می‌شود.

شاخص S&P 500

در همین حال، شاخص S&P 500 پس از سه روز تعطیلات ایالات متحده تقریباً %2 کاهش یافت. سرمایه گذاران همچنان از دارایی های حساس به ریسک با توجه به نگرانی های فزاینده رکود اقتصادی و تمایل فدرال رزرو برای ادامه سیاست های سختگیرانه خود با سرعتی تهاجمی دوری می کنند.

XAU/USD

در باقیمانده روز هیچ گونه اطلاعاتی با تاثیر بالا منتشر نخواهد شد و XAU/USD تحت تاثیر ارزش دلار باقی می ماند. شتاب نزولی پس از شکستن قیمت طلا به زیر 1800 دلار افزایش یافت، که نشان می‌دهد فلز زرد با فشار تکنیکالی فروش نیز مواجه است.روز چهارشنبه، فدرال رزرو صورتجلسه نشست ژوئن خود را منتشر خواهد کرد. گزارش مشاغل اداره آمار کار ایالات متحده در ماه ژوئن نیز در اواخر هفته توسط فعالان بازار به دقت بررسی خواهد شد.