راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

رکودسهام، در حالی که بنیانگذاران هنوز نگران رکود بیشتر هستند.

یورودر روز پنجشنبه به پایین‌ترین حد دو دهه اخیر رسید

یورو در روز پنجشنبه به پایین‌ترین حد دو دهه اخیر رسید و نفت با نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد رکود اقتصادی رو به رو شد، در حالی که سهام بین نگرانی‌های رشد و تسکین کاهش رشد اقتصادی که ممکن است ترمز افزایش نرخ بهره را ایجاد کند، گرفتار شده بودند.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن از پایین‌ترین سطح دو ماهه خود بالا رفت و 0.3 درصد در معاملات اولیه افزایش یافت. نیکی ژاپن 0.7 درصد رشد کرد. دلار استرالیا و نیوزلند از پایین ترین سطح دو سال گذشته خود کاسته شد.

معاملات آتی S&P 500 ثابت بود. یک شبه شاخص 0.4 درصد افزایش یافت و اوراق خزانه داری سقوط کرد زیرا معامله گران با داده های اقتصادی به طور کلی مثبت ایالات متحده دست و پنجه نرم کردند، فرصت های شغلی خوب و دقایقی تند از نشست ژوئن فدرال رزرو.

ویشنو واراتان، اقتصاددان میزوهو، گفت:

ویشنو واراتان، اقتصاددان میزوهو، گفت: همزمانی داده‌های نسبتاً داغ بازار کار و خدمات بسیار انعطاف‌پذیرتر ISM… بیشتر بر این نکته تأکید می‌کند که فدرال رزرو بعید است سرعت و شدت انقباض را کاهش دهد.

بازدهی خزانه داری دو ساله یک شبه 14 واحد افزایش یافت و در 2.9691 درصد در نشست آسیایی نوسان داشت. این بالاتر از بازدهی 10 ساله 2.9206 درصدی است که نشان می دهد بازار اوراق قرضه به کاهش رشد با افزایش نرخ ها اشاره دارد.

فرصت‌های شغلی بالاتر از حد انتظار

داده‌های ایالات متحده نشان می‌دهد که فرصت‌های شغلی بالاتر از حد انتظار بوده و بخش خدمات همچنان پابرجا مانده است. نقطه بزرگ بعدی در روز جمعه است که اعداد گسترده تر بازار کار می تواند تصویر کامل تری از وضعیت بزرگترین اقتصاد جهان ارائه دهد.

نرخ بهره در بازارهای NatWest

یان نوروزی، استراتژیست نرخ بهره در بازارهای NatWest، گفت: «آزمایش تورنسل بعدی برای جهت گیری بازدهی… سخنرانی های بولارد و والر خواهد بود – که باید افکار اردوگاه شاهین در (فدرال رزرو) را بیشتر روشن کند.

“آیا آنها به ترس رکود متمایل شده اند یا به فشار بر این موضوع ادامه می دهند که فدرال رزرو باید هرچه سریعتر از حالت خنثی عبور کند و تورم را بدون توجه به هزینه رشد مهار کند؟”

جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، و کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو، هر دو قرار است در ساعت 17:00 GMT سخنرانی کنند.

کاهش نرخ جهانی در ماه‌های اخیر

کاهش نرخ جهانی در ماه‌های اخیر به رهبری فدرال رزرو، ترس از رکود را برانگیخته و به کالاهای حساس به رشد مانند مس، نفت و سنگ آهن آسیب رسانده است. یورو نیز تحت تأثیر قرار گرفته است زیرا سرمایه گذاران اروپا را نقطه صفر برای کاهش رشد جهانی می دانند.

بهای آتی نفت برنت

بهای آتی نفت برنت در اوایل نشست آسیایی به زیر 100 دلار در هر بشکه رسید و به 100 دلار و 26 سنت رسید که تا این لحظه 10 درصد کاهش داشت. مس شانگهای ثابت ماند اما طی یک ماه 20 درصد از دست داده است.

ارزهای حساس به رشد مانند دلار استرالیا و نیوزلند نیز جایگاه خود را از دست داده اند، اگرچه در روز پنجشنبه با افزایش 0.5 درصدی به 0.6813 دلار رسیدند.

در همین حال، یورو به سرعت در حال نزدیک شدن به برابری دلار است و تا کنون بیش از 2 درصد در این هفته کاهش یافته است و به پایین ترین سطح خود از سال 2002 به 1.0162 دلار رسیده و در روز پنجشنبه در 1.0202 دلار ثابت مانده است.

تورم اروپا

تورم اروپا در سطوح بی سابقه ای در حال اجرا است و افزایش قیمت انرژی نشان می دهد که فشار صعودی بر قیمت های مصرف کننده برای مدتی طولانی تر باقی خواهد ماند. با نگرانی در مورد طول عمر عرضه گاز روسیه به غرب، قیمت بنچمارک گاز هلند از اواسط ژوئن دو برابر شده است.

قیمت برق آلمان یک شبه رکورد زد

کریس وستون، رئیس پژوهش در کارگزاری Pepperstone در ملبورن گفت: «مسئله فقط رکود نیست، بلکه مسئله تاریک شدن هوا در اروپا است. “همه بازیگران بازار که از روندها پیروی می کنند، به تازگی در شورت های یورو انباشته شده اند.”

یکی از ویژگی‌های شگفت‌آور، ثبات نسبی استرلینگ علی‌رغم قدرت دلار آمریکا و وضعیت نامطمئن رهبری نخست‌وزیر بوریس جانسون است – در درجه اول به این دلیل که در صورت استعفای او، بازارها تغییر چندانی نمی‌بینند.

ری آتریل، رئیس بانک ملی استرالیا (OTC:NABZY) FX گفت: «یکی از دلایلی که استرلینگ خیلی بد نیست این دیدگاه است که دولت و صدراعظم جدید محافظه‌کاران تسهیلات مالی را سریع دنبال می‌کنند.» بانک مرکزی هم کمک کرد.