راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

در هفته اینده چه انتظاری از طلا داریم؟

داده‌های PMI بخش خدمات Caixin

 داده‌های PMI بخش خدمات Caixin از چین در روز سه‌شنبه مورد بررسی قرار خواهند گرفت. در اوایل هفته، شاخص PMI خوش‌بینانه تولید چین نتوانست به طلا کمک کند تا تقاضای خود را افزایش دهد. از این رو، بعید است که این گزارش تاثیر محسوسی بر ارزش گذاری طلا داشته باشد.

اقتصادی ایالات متحده

 در روز چهارشنبه، شاخص PMI بخش خدمات از دیدگاه ISM در تقویم اقتصادی ایالات متحده منتشر خواهد شد. در ادامه روز، کمیته FOMC صورتجلسه سیاستگذاری ماه ژوئن خود را منتشر خواهد کرد. بر اساس گزارش CME Group FedWatch Tool، بازارها در حال حاضر با احتمال 66.5 درصد افزایش %0.75 دیگر نرخ بهره فدرال رزرو را در ماه جولای، در مقایسه با 84 درصد احتمال هفته قبل، ارزش گذاری می کنند. در صورتی که صورتجلسه FOMC شانس افزایش %0.75 نرخ بهره را افزایش دهد، طلا ممکن است با فشار نزولی بیشتری مواجه شود. از سوی دیگر، یک لحن منفی می تواند بر دلار تاثیر بگذارد و امکان را برای بازگشت قیمت طلا فراهم کند.

آمار کار ایالات متحده

 سرانجام، اداره آمار کار ایالات متحده اطلاعات حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) را برای ماه ژوئن در روز جمعه منتشر خواهد کرد. انتظار می‌رود بازار کار در ماه ژوئن با افزایش 250000 NFP به دنبال افزایش 390000 در ماه می، شتاب رشد خود را از دست بدهد. سرمایه گذاران همچنین به داده های تورم دستمزد توجه زیادی خواهند داشت. انتظار می‌رود که میانگین درآمد ساعتی به طور سالانه 5.2 درصد مانند ماه می افزایش یابد. اگر یک شوک منفی در شاخص NFP وجود نداشته باشد، رشد تورم دستمزد بالاتر از پیش بینی شده می تواند دلار را تقویت کند و بالعکس.

 شایان ذکر است که همبستگی معکوس طلا با بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا در این هفته تضعیف شد. بازارها ممکن است چشم انداز تورم را مجددا ارزیابی کنند و نسبت به تورم که قبلا به اوج خود رسیده است خوشبین تر شوند. این می تواند نشان دهد که چگونه طلا، به عنوان یک محافظ تورم سنتی، و بازدهی ایالات متحده در این هفته همزمان کاهش یافتند. از این رو، هرگونه اظهار نظر یا تحولات بازار که به کاهش فشار قیمت ها اشاره کند، می تواند واکنش بازار مشابهی را ایجاد کند.