راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

ثروتمندترین خانواده جهان 13 میلیارد دلار از دست داد

ثروتمندترین خانواده جهان 13 میلیارد دلار با پیش بینی کاهش سودآوری Walmart از دست داد.

ثروت خانواده والتون


ثروت خانواده والتون در روز سه‌شنبه 11.4 میلیارد دلار کاهش یافت، زیرا شرکت Walmart چشم‌انداز درآمد خود را برای دومین بار در سال جاری کاهش داد.
سهام این شرکت خرده‌فروشی مستقر در شهر بنتونویل در آرکانزاس که توسط این خانواده کنترل می‌شود 7.6 درصد سقوط کرد. این کاهش ارزش به خاطر این بود که آمارها نشان از کاهش 13 درصدی خریداران آمریکایی در هزینه های بزرگ بوده است، که این کاهش نیز بخاطر افزایش شدید قیمت های مصرف کننده در آمریکا بوده است.
در حالی که در ماه فوریه این شرکت افزایش اندکی را در سود پیش بینی کرده بود، در حال حاضر این شرکت اعلام کرده است سود هر سهم 1 درصد کاهش می یابد.

پدرسالار فقید خانواده


پدرسالار فقید خانواده، سام والتون، کسب‌وکار خود را بر اساس فرهنگ تخفیف ایجاد کرد که به افزایش سهام آن در دوران رکود کمک کرده است. والمارت در بازنگری چشم انداز خود به هزینه کاهش ذخایر کالا هایی اشاره کرد است که مشتریان به طور فزاینده ای تمایلی به خرید نداشتند زیرا تورم به بالاترین حد خود در چهار دهه گذشته رسید.
سه فرزند بازمانده والتون، آلیس، جیم و راب، و همچنین عروس کریستی و پسر کریستی، لوکاس، حدود نیمی (کمتر از نیمی) از سهم این خرده فروش را در اختیار دارند. بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، مجموع دارایی خالص آنها در حدود 199.3 میلیارد دلار است که تقریباً 11 درصد از اول سال کاهش یافته است. والمارت تنها خرده‌فروشی نبود که شاهد سقوط سهام خود بود. شرکت تجارت الکترونیک کانادایی Shopify Inc. روز سه‌شنبه پس از اینکه مدیر اجرایی Tobi Lutke اذعان کرد تصمیم شرکت برای گسترش سریع پس از همه‌گیری COVID-19 نتیجه نداد، 14 درصد سقوط کرد. در نتیجه، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد حدود 10 درصد از نیروی کار خود را کاهش دهد. طبق شاخص بلومبرگ، کاهش روز سه‌شنبه 383 میلیون دلار از دارایی خالص لوتکه را کاهش داد و ثروت این بنیانگذار 41 ساله را به حدود 3.1 میلیارد دلار کاهش داد. سهام Shopify مستقر در اتاوا در سال جاری 77 درصد سقوط کرده است.