راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

تحلیل فاندامنتال 18 مه:

 به نظر می رسد دلار آمریکا در اوایل روز چهارشنبه در بحبوحه افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا تقاضا خود را پیدا کرده است. شاخص دلار آمریکا که در سه روز گذشته در محدوده منفی بسته شد و بیش از 1 درصد از دست داد، در اوایل روز به بالای سطح 103.00 رسید. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به دنبال افزایش 4 درصدی در روز سه شنبه در حدود 3 درصد به سمت پایین حرکت می کند. یورواستات آمار تورم (نهایی) ماه آوریل را منتشر خواهد کرد. در میانه روز، شاخص بهای مصرف کننده از کانادا و آغاز به ساخت مسکن از ایالات متحده در تقویم اقتصادی آمریکای شمالی ارائه خواهد شد.

 سنتیمنت مثبت بازار، یافتن تقاضا برای دلار در روز سه شنبه دشوار کرد. شاخص S&P 500 بیش از 2 درصد رشد کرد زیرا داده های ایالات متحده نشان داد که فروش خرده فروشی در ماه آوریل 0.9 درصد در مقایسه با انتظار بازار 0.7 درصد افزایش یافته است. علاوه بر این، سرمایه گذاران از اخبار مربوط به ثبت هیچ مورد جدید ویروس کرونا در شهر شانگهای در تمام مناطق استقبال کردند. 

 رویترز در اوایل روز به نقل از سه منبع آگاه گزارش داد که مقامات شهر شانگهای لیست سفید جدیدی حاوی 864 موسسه مالی را منتشر کرده اند که مجاز به از سرگیری کار هستند. با این وجود، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در ابتدای روز ثابت است. جروم پاول، رئیس FOMC، در سخنانی در رویدادی که توسط وال استریت ژورنال سازماندهی شده بود، تکرار کرد که در صورت مشاهده نیاز به حرکت فراتر از خنثی بودن نرخ، تردید نخواهند کرد و افزود که حمایت گسترده ای در میان سیاست گذاران برای افزایش نیم درصدی نرخ در دوره بعدی وجود دارد.

جفت ارز EUR/USD:

 جفت ارز یورو/دلار آمریکا در روز سه‌شنبه بیش از 100 پیپ افزایش یافت و سپس در اوایل چهارشنبه وارد فاز تثبیت شد. نات، سیاستگذار بانک مرکزی اروپا (ECB) گفت که اگر داده های چند ماه آینده حاکی از آن باشد که تورم در حال گسترش و پایدار شدن است، نباید افزایش 50 واحدی نرخ بهره را کنار گذاشت.

 جفت ارز GBP/USD:

 در اوایل روز چهارشنبه پس از بازگشت به زیر سطح 1.2500 نسبتا آرام معامله می‌شود. داده‌های منتشر شده توسط دفتر آمار ملی بریتانیا در اوایل روز نشان داد که تورم در بریتانیا که با شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) اندازه‌گیری می‌شود، در ماه آوریل به 9 درصد افزایش یافت. شاخص CPI اصلی که به استثنای قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی است، همانطور که انتظار می‌رفت از 5.7 درصد در ماه مارس به 6.2 درصد افزایش یافت. 

XAU/USD:

 طلا رشد خود را افزایش داد و روز سه شنبه به بالای 1830 دلار رسید، اما با افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا که به فلز زرد اجازه ادامه یافتن تقاضا را نداد. XAU/USD در صبح امروز در محدوده منفی نزدیک به 1810 دلار معامله می شود.

 جفت ارز USD/JPY:

  برای سومین روز متوالی در روز چهارشنبه به سمت بالای 129.00 حرکت کرد. این جفت ارز توانست با وجود ضعف تقاضا دلار، جایگاه خود را حفظ کند، زیرا ین ژاپن برای جذب سرمایه گذاران در سنتیمنت مثبت بازار تلاش می کرد.