راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

تحلیل فاندامنتال چیست؟ | انواع تحلیل های بنیادی در فارکس

تحلیل فاندامنتال چیست؟

توضیح تحلیل فاندامنتال یا fundamentals analysis

در این مطلب به توضیح تحلیل فاندامنتال یا در اصطلاح فارسی تحلیل بنیادی بازار فارکس میپردازیم که یکی از بهترین گزینه ها برای بررسی دقیقتر و مطمئن تر بازار فارکس در کنار تحلیل اقتصاد جهانی است.

بیشتر افرادی که تازه وارد دنیای معامله گری میشوند بیشتر به سمت تحلیل های تکنیکال میروند زیرا هم از برخی جهات آسان تر است و هم زمان کمتری را صرف یادگیری میکنند. درنتیجه از تحلیل فاندامنتال بازار غافل میماند و ریسک بیشتری را متحمل میشوند. با توجه به این توضیح میتوان فهمید که این نوع تحلیل بیشتر مورد علاقه و مختص افراد با تجربه و قدیمی بازار است که زمان زیادی را صرف دسته بندی اطلاعات اقتصادی خود و رصد شاخص های جهانی و نقد آنها کرده اند.

آموزش اقتصاد کلان در تحلیل فاندامنتال

اول از هر چیزی تحلیلگر باید مطالعات خود را در زمینه اقتصاد کلان کامل کند تا بتواند مهم ترین عوامل تاثیرگذار در اقتصاد یک کشور و علت تغییر سیاست بانک های بزرگ دنیا را دریابد. برای تحقق این امر بهترین راه میتواند تحقیق و دریافت داده هایی از تاریخچه سیاست های مالی و تحلیل آنها باشد. زیرا برنامه هایی اجرایی سازمان های مالی در گذشته تا حدی زیادی موجب تدوین قوانین پولی جدید در آینده میشود. اما این نکته را یک تریدر موفق باید همیشه در نظر داشته باشد که بتواند کاملا علمی به بررسی اطلاعات خود بپردازد و از پرداختن به حاشیه پراکنی ها و بازارگرمی رسانه ها در زمینه شکوفایی اقتصادی بپرهیزد.

فراگیری سیاست های تعیین نرخ بهره بانک های بزرگ

بعد از مطالعه سیاست های مالی بانک های مهم از جمله بانک مرکزی اروپا، فدرال رزرو و بانک ژاپن در گذشته میتوان جهت گیری های آنها و پتانسیل های که در بازار وجود دارد را پیشبینی کرد. در اخر میتوان میتوان فهمید فهمید که ما در آن بازار شاهد رشد یا تضعیف و بحران مالی هستیم.