راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

تحلیل فاندامنتال جمعه، 13 مه:

 شاخص دلار آمریکا پس از ثبت بالاترین رقم در نزدیک به دو دهه گذشته یعنی 104.75، در اوایل روز جمعه در بحبوحه بهبود سنتیمنت بازار، در حال کاهش است. پیش از ارقام شاخص قیمت صادرات و شاخص قیمت واردات از ایالات متحده، به داده های تولید صنعتی از منطقه یورو نگاه می شود. دانشگاه میشیگان داده های اولیه شاخص احساسات مصرف کننده را نیز برای ماه می منتشر خواهد کرد. سرمایه گذاران همچنان به اظهارات بانک مرکزی پیش از آخر هفته توجه خواهند کرد.

 در بیانیه‌ای که اوایل جمعه منتشر شد، معاون شهردار شهر شانگهای چین، وو چینگات، گفت که هدف آن‌ها این است که تا اواسط ماه مه مبتلایان کووید در سطح جامعه به صفر برسند. هدف شانگهای باز کردن، کاهش محدودیت‌های ترافیکی و باز کردن مغازه‌ها به شیوه‌ای منظم خواهد بود.

 در روز پنجشنبه، داده های ایالات متحده نشان داد که شاخص قیمت تولید کننده (PPI Core) در آوریل از 9.6 درصد در ماه مارس به 8.8 درصد در مقایسه با انتظار بازار 8.9 درصد کاهش یافته است. در همین حال، جروم پاول، رئیس FOMC ، در مصاحبه ای با رادیو Marketplace تکرار کرد که انتظار دارد نرخ بهره در هر یک از دو جلسه سیاست بعدی %0.5 افزایش یابد. با این وجود، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده برای چهارمین روز متوالی در روز پنج شنبه کاهش یافت.

جفت ارز EUR/USD:

  در روز پنجشنبه به پایین ترین سطح خود از اوایل سال 2017 در 1.0353 سقوط کرد. این جفت ارز در اوایل روز جمعه در حدود 1.0400 نوسان می کند.

جفت ارز GBP/USD:

 در روز پنجشنبه برای اولین بار در نزدیک به دو سال گذشته به زیر 1.2200 سقوط کرد، اما به نظر می رسد در روز جمعه وارد مرحله تثبیت بالاتر از این سطح شده است. به صورت هفتگی، این جفت ارز 200 پیپ کاهش یافته است.

جفت ارز usd/jpy:

 ین ژاپن در روز پنجشنبه از ریسک گریزی بازار استفاده کرد و USD/JPY به زیر سطح دو هفته اخیر خود رسید. این جفت ارز در صبح امروز نسبتاً آرام در زیر سطح 129.00 معامله می شود.

 طلا علیرغم کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده نتوانست تقاضا را افزایش دهد. در زمان انتشار، XAU/USD در پایین ترین سطح خود از اوایل فوریه نزدیک به 1820 دلار معامله می شود.

 بیت کوین در اوایل روز جمعه در حال افزایش است و آخرین بار شاهد افزایش بیش از 4 درصدی در روز به 30250 دلار بودیم. به نظر می رسد خروج سرمایه از آلت کوین ها به بیت کوین کمک می کند تا در حال حاضر جایگاه خود را حفظ کند. به همین ترتیب، اتریوم پس از رسیدن به پایین ترین سطح خود در نزدیک به یک سال اخیر در روز پنجشنبه با قیمت 1700 دلار، به طور روزانه 7 درصد افزایش یافت و کمی بالاتر از 2000 دلار معامله می شود.