راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

بررسی روند آتی طلا

طلا در اوایل ساعات معاملاتی اروپا شاهد صعود چشمگیری بود و از نزدیکی سطح 1800 دلار یا پایین‌ترین سطح از 16 مه بیش از 20 دلار صعود کرد.این شتاب قیمت‌های نقدی را به بالاترین حد روزانه در حدود منطقه 1825 دلار رساند، اما پس از آن صعود ادامه نیافت .

داده های منتشر شده از ایالات‌متحده

داده های منتشر شده از ایالات متحده نشان داد که شاخص خالص هزینه های مصرف شخصی (PCE) – شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو – از 4.9 درصد قبلی به 4.7 درصد در ماه مه تعدیل شده است. جزئیات بیشتر نشان داد که رشد هزینه های شخصی در ماه می به میزان قابل توجهی کاهش یافته و به تنها 0.2٪ در طول ماه گزارش شده رسیده است. داده‌های ملایم‌تر، همراه با کاهش مداوم بازده اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا، دلار آمریکا را مجبور کرد تا بخشی از سودهای روزانه خود را کاهش دهد و از طلای دلاری حمایت کرد.

جدای از این، نگرانی‌ها مبنی بر اینکه افزایش سریع نرخ‌ها و شرایط سخت‌تر مالی به رشد اقتصاد جهانی لطمه می‌زند، همچنان بر سنتیمنت سرمایه‌گذاران تأثیر می‌گذارد و بیشتر از طلا به عنوان دارایی امن سود می‌برد. با این حال، چشم انداز افزایش تهاجمی نرخ بهره فدرال رزرو، معامله گران را از قراردادن شرط بندی های صعودی جدید در مورد فلز بدون بازده باز داشت. در واقع، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، روز چهارشنبه گفت که بانک مرکزی ایالات متحده همچنان بر کنترل تورم متمرکز است.

ازمنظر تکنیکالی

از منظر تکنیکالی ، ظهور برخی از خریدها نزدیک به سطح 1800 دلار نیاز به احتیاط دارد. با این وجود، به نظر می رسد که این وضعیت همچنان به نفع معامله گران نزولی است و هر حرکت صعودی بعدی ممکن است همچنان به عنوان یک فرصت فروش تلقی شود. این امر باعث می‌شود قبل از تأیید اینکه قیمت طلا ممکن است در کوتاه‌مدت به پایین‌ترین حد خود رسیده باشد، منتظر خریدهای بعدی قوی باشیم.