راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

با از سرگیری جریان گاز روسیه و افزایش رشد بانک مرکزی اروپا، یورو بازگشت

یورو در روز پنجشنبه دوباره بهبود یافت

باتوجه به اینکه یورو در روز پنجشنبه دوباره بهبود یافت و به سمت بالاترین حد دو هفته‌ای نسبت به دلار افزایش یافت، زیرا گاز روسیه دوباره از طریق یک خط لوله کلیدی جریان پیدا کرد، اما سرمایه‌گذاران در آستانه افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در اواخر روز محتاط بودند.

یورو 0.42 درصد افزایش یافت

یورو 0.42 درصد افزایش یافت و به 1.02215 دلار رسید و بیشتر عقب نشینی قابل توجه خود را از چهارشنبه پس گرفت، زمانی که به اوج روزانه 1.0273 دلار رسید که بالاترین میزان از 6 جولای بود.

با این حال یورو در این هفته سه جلسه افزایش شدید را تجربه کرده بود، زیرا انتظار می رفت بانک مرکزی اروپا ممکن است نرخ بهره را 50 واحد پایه افزایش دهد و همچنین گزارش رویترز مبنی بر اینکه خط لوله نورد استریم 1 پس از یک دوره تعمیر و نگهداری 10 روزه به موقع بازگشایی خواهد شد. و در سطح قبل از خاموش شدن 40٪.

اپراتور این لینک گفت که جریان گاز دوباره شروع شده است، اما هنوز مشخص نیست که در چه سطحی قرار دارد و تنظیم کننده شبکه آلمان 30 درصد ظرفیت را نشان می دهد.

اتحادیه اروپا روز چهارشنبه

اتحادیه اروپا روز چهارشنبه از کشورهای عضو درخواست کرد تا مصرف گاز را تا ماه مارس به عنوان یک اقدام اضطراری کاهش دهند.

جوزف کاپورسو

جوزف کاپورسو، استراتژیست بانک مشترک المنافع استرالیا (OTC:CMWAY) در یادداشت مشتری نوشت: “گاز خطر در آینده به دلیل باقی ماندن اختلافات سیاسی در مورد جنگ اوکراین به طور کامل قطع خواهد شد و وزنی بر یورو است.”

در همین حال، بازارها در مورد اینکه آیا سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا، علیرغم خطرات محسوس رکود، افزایش 25 واحدی در تلگراف قبلی یا افزایش نیم واحدی را ارائه خواهند کرد، اختلاف دارند.

بانک مرکزی اروپا

بانک مرکزی اروپا همچنین احتمالا جزئیات بیشتری از ابزار جدیدی با هدف کنترل افزایش بیش از اندازه در بازده اوراق قرضه در حاشیه اروپا ارائه خواهد کرد.

با این حال، با فروپاشی دولت ایتالیا، اوضاع پیچیده تر شده است.

کاپورسو از CBA گفت:

کاپورسو از CBA گفت: “اگر بانک مرکزی اروپا 25 واحد افزایش داشته باشد و ابزار ضد تکه تکه شدن آن معتبر باشد، یورو نباید خیلی پایین بیاید و بالاتر از برابری باقی بماند.”

پیش از این، ین همانطور که انتظار می‌رفت بانک مرکزی ژاپن برای پایبندی به تنظیمات سیاست فوق‌العاده آسان را کنار گذاشت و به کاهش روند انقباض پولی جهانی حتی با افزایش پیش‌بینی تورم ادامه داد.

دلار در بالاترین سطح ۲۴ سال گذشته

و دلار با تغییر اندکی در 138.19 ین، در زیر بالاترین سطح 24 سال گذشته در 139.38 یک هفته پیش تثبیت شد.

پوند به ثبات زیر 1.20 دلار ادامه داد

پوند به ثبات زیر 1.20 دلار ادامه داد و آخرین معامله 0.15 درصد بالاتر در 1.1998 دلار بود، زیرا میدان نامزدهای رقابت برای نخست وزیری بعدی بریتانیا به 2 کاهش یافت، اما انتظار نمی رود تا 5 سپتامبر برنده اعلام شود.

دلار استرالیا

در دلار استرالیا حساس به ریسک با 0.27 درصد افزایش به 0.6908 دلار رسید، در حالی که دلار نیوزیلند با 0.13 درصد افزایش به 0.6238 دلار رسید.