راساتریدینگ

اخبار و تحلیل بازار فارکس و طلا

آنچه باید در روز دوشنبه 4 جولای بدانید:

 پس از نوسانات روز جمعه، بازارها در روز دوشنبه آرام می مانند. بازارهای سهام و اوراق قرضه در ایالات متحده به مناسبت تعطیلات چهارم جولای بسته هستند. تقویم اقتصادی اروپا داده‌های شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) را برای ماه جولای منتشر می‌کند و بانک مرکزی کانادا نظرسنجی چشم‌انداز کسب‌وکار خود را در نیمه دوم روز منتشر می‌کند. شاخص دلار آمریکا که هفته گذشته نزدیک به 1 درصد افزایش یافت، آخرین بار کمی بالاتر از سطح 105.00 حرکت کرد و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده ضررهای کوچکی را ثبت کردند.

داده‌های منتشر شده توسط یورو استات در روز جمعه

 داده‌های منتشر شده توسط یورو استات در روز جمعه نشان داد که شاخص خالص هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده (HICP) در ژوئن از 3.8 درصد در ماه جولای به 3.7 درصد به صورت سالانه کاهش یافت. داده های ایالات متحده شاخص PMI بخش تولید از ديدگاه ISM را منتشر کرد که از 56.1 در ماه می به 53 در ماه ژوئن کاهش یافته است. مولفه های استخدام و سفارشات جدید در نظرسنجی ISM به زیر 50 رسید که نشان دهنده انقباضات ماهانه است. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از این داده ها به زیر 3 درصد رسید و در نهایت نزدیک به 8 درصد را به صورت هفتگی از دست داد.

جفت ارز USD/CHF

 جفت ارز USD/CHF تحت فشار نزولی ملایمی قرار گرفت و آخرین بار پس از آن که داده‌های سوئیس نشان داد شاخص قیمت مصرف‌کننده از 2.9 درصد در ماه می به 3.4 درصد در ماه ژوئن رسید، زیر سطح 0.9600 معامله شد.

جفت ارز EUR/USD

 جفت ارز EUR/USD در اوایل روز دوشنبه به زیر سطح 1.0450 حرکت می کند. این جفت ارز در هفته گذشته بیش از 100 پیپ ریزش کرد و سرمایه گذاران چشم انداز سیاست بانک مرکزی اروپا را با توجه به داده های تورم متفاوت ارزیابی کردند.

جفت ارز GBP/USD

 جفت ارز GBP/USD در صبح اروپا نسبتا بالاتر از سطح 1.2100 معامله شد . در آخر هفته قبل ، وزرای خارجه آلمان و ایرلند در بیانیه‌ای مشترک گفتند که هیچ توجیه قانونی یا سیاسی برای بریتانیا برای تغییر یکجانبه مفاد پروتکل ایرلند شمالی وجود ندارد.

جفت ارز USD/JPY

 جفت ارز USD/JPY پس از بسته شدن دو روز آخر هفته قبل در محدوده منفی، در اوایل روز دوشنبه به نزدیکی سطح 135.50 صعود می‌کند. کازوئو ماما، یکی از مقامات ارشد سابق مسئول سیاست پولی بانک مرکزی ژاپن (BOJ)، روز دوشنبه به تلویزیون بلومبرگ گفت که انتظار دارد بانک مرکزی ژاپن سیاست پولی آسان خود را برای بسیاری از دوره‌های آینده حفظ کند.

 طلا در روز جمعه به پایین‌ترین سطح خود ژانویه

 طلا در روز جمعه به پایین‌ترین سطح خود ژانویه یعنی سطح 1784 دلار رسید، اما با توجه به کاهش بازدهی ایالات متحده، توانست دوباره رشد کند. XAU/USD در یک محدوده نسبتاً فشرده نزدیک به سطح 1810 دلار در اواسط روز حرکت می کند.